У Херсонську область із Полтавської для допомоги у відбудові поїхала понад сотня фахівців. Про це під час брифінгу повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.
Хто поїхав на Херсонщину із Полтавщини
Для допомоги колегам у Херсонську область із Полтавської відправляють фахівців добровільно, каже Дмитро Лунін. Нині у деокуповані населені пункти поїхала понад сотня людей різних спеціальностей.
"Комунальників у нас їде наступна зміна, яка змінить тих, хто там працює – 47 осіб. Із першого дня деокупації там перебуває десь 150 поліцейських, 30 осіб ДСНС, постійно йде ротація. Лікарі наші поїхали, комунальники зі всієї області, зі всіх районів. Поїхало обленерго, працівники облгазів, дорожники, будівельники. Поїхали архітектори, які проводять дослідження по всіх будівлях, їх 17 осіб", – розповів Дмитро Лунін.
Раніше начальник ОВА повідомляв, що за проєктом "Пліч-о-пліч" Полтавщина має допомогти у відбудові двох сіл Херсонської області – Чкалове і Правдине. За його словами, нині в останньому відновили частину будинків:
"Коли ми починали проводити дослідження у Правдиному, то там проживало 189 осіб, на сьогодні більше 400 проживає. Це за рахунок того, що ми вже там 18 будинків відремонтували, продовжуємо далі ремонтувати. Люди хочуть жити там".
Житло і забезпечення для фахівців із Полтавщини на Херсонщині
У Херсонській області фахівці проживають у гуртожитках. У двох із них за рахунок Полтавщини відремонтували сантехніку для покращення умов, каже начальник ОВА:
"Я особисто був у тих гуртожитках. Чи це класні умови? Ні. У нас Херсонська область, всі деокуповані населені пункти постраждали. Чкалове і Правдине відновлюємо. Там немає жодного будинку, жодного закладу соціального цілого".
Забезпеченням і харчуванням працівників із регіону займається Херсонська ОВА, а переміщенням та виплатою заробітної плати – Полтавщина, розповів Дмитро Лунін.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: