Заняття з дітьми з інвалідністю: які громади оплачують послуги у полтавському центрі реабілітації

Заняття з дітьми з інвалідністю: які громади оплачують послуги у полтавському центрі реабілітації

Реабілітація дітей з інвалідністю
Заняття з дітьми. Фото: Суспільне Полтава

Дві громади на Полтавщині цьогоріч готові фінансувати послуги для дітей у Полтавському центрі реабілітації для осіб з інвалідністю. Це – Диканська та Білоцерківська. Одна з них вже завершила привозити дітей на реабілітацію, інша робитиме це наступного тижня, повідомила Суспільному директорка закладу Тетяна Ісаєва.

Які громади Полтавщини оплачують реабілітацію для осіб з інвалідністю

До Полтавського міського центру реабілітації для осіб з інвалідністю привезли групу з 13 дітей із Білоцерківської громади. Це одна з двох громад у регіоні, які цього року домовилися оплатити з бюджету реабілітацію для своїх жителів. Також на процедури привозитимуть дітей із Диканської громади, каже директорка центру реабілітації Тетяна Ісаєва.

Заняття з дітьми з інвалідністю наПолтавщині
Заняття з дітьми з інвалідністю. Фото: Суспільне Полтава

"Якщо батько, опікун бажає, щоб дитина прийшла курс реабілітації, то вони звертаються в управління соціального захисту (у громаді – ред.) з заявою, і потім пакет відповідних документів нам передають управління, і ми запрошуємо на реабілітаційну комісію маму з дитиною. Вона проходить обстеження, а далі ми вже вирішуємо – це групові чи індивідуальні заняття", — говорить директорка Полтавського центру реабілітації для осіб з інвалідністю Тетяна Ісаєва.

Хто оплачує курс процедур для для осіб з інвалідністю

Підвезення, оплачують також за рахунок громади. Курс процедур триває два тижні, говорить директорка Полтавського центру реабілітації для осіб з інвалідністю.

"Приблизно 10 тисяч гривень закладаємо на дитину. Це фізіотерапевтичні процедури, це бальнеологічні процедуриметод зовнішнього лікування та профілактики з використанням мінеральних вод, масаж, також психолого-педагогічна корекція. Індивідуальні заняття з логопедом, психологом, дефектологом", — каже директорка Полтавського центру реабілітації для осіб з інвалідністю Тетяна Ісаєва.

Полтавський центрі реабілітації
Кабінет у полтавському центрі реабілітації. Фото: Суспільне Полтава

"Питання корекції поведінки дітей з аутизмом потребує постійних капіталовкладень, потребує постійних коштів, тому що всі спеціалісти фактично платні. Раз в рік наша Білоцерківська об’єднана територіальна громада організовує нам курс реабілітації. У перший день нам провели педагогічну діагностику, визначилися з комплексам процедур, які будуть необхідні кожній конкретно дитині. А так – 10 масажів, взагалі по 10 сеансів абсолютно всіх процедур", — каже мати дитини з інвалідністю Світлана Лиходід.

За словами директорки центру Тетяни Ісаєвої, у закладі цього року перебуває на обліку 253 людини.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter| YouTube| Facebook

На початок