Дві громади на Полтавщині цьогоріч готові фінансувати послуги для дітей у Полтавському центрі реабілітації для осіб з інвалідністю. Це – Диканська та Білоцерківська. Одна з них вже завершила привозити дітей на реабілітацію, інша робитиме це наступного тижня, повідомила Суспільному директорка закладу Тетяна Ісаєва.
Які громади Полтавщини оплачують реабілітацію для осіб з інвалідністю
До Полтавського міського центру реабілітації для осіб з інвалідністю привезли групу з 13 дітей із Білоцерківської громади. Це одна з двох громад у регіоні, які цього року домовилися оплатити з бюджету реабілітацію для своїх жителів. Також на процедури привозитимуть дітей із Диканської громади, каже директорка центру реабілітації Тетяна Ісаєва.
"Якщо батько, опікун бажає, щоб дитина прийшла курс реабілітації, то вони звертаються в управління соціального захисту (у громаді – ред.) з заявою, і потім пакет відповідних документів нам передають управління, і ми запрошуємо на реабілітаційну комісію маму з дитиною. Вона проходить обстеження, а далі ми вже вирішуємо – це групові чи індивідуальні заняття", — говорить директорка Полтавського центру реабілітації для осіб з інвалідністю Тетяна Ісаєва.
Хто оплачує курс процедур для для осіб з інвалідністю
Підвезення, оплачують також за рахунок громади. Курс процедур триває два тижні, говорить директорка Полтавського центру реабілітації для осіб з інвалідністю.
"Приблизно 10 тисяч гривень закладаємо на дитину. Це фізіотерапевтичні процедури, це бальнеологічні процедуриметод зовнішнього лікування та профілактики з використанням мінеральних вод, масаж, також психолого-педагогічна корекція. Індивідуальні заняття з логопедом, психологом, дефектологом", — каже директорка Полтавського центру реабілітації для осіб з інвалідністю Тетяна Ісаєва.
"Питання корекції поведінки дітей з аутизмом потребує постійних капіталовкладень, потребує постійних коштів, тому що всі спеціалісти фактично платні. Раз в рік наша Білоцерківська об’єднана територіальна громада організовує нам курс реабілітації. У перший день нам провели педагогічну діагностику, визначилися з комплексам процедур, які будуть необхідні кожній конкретно дитині. А так – 10 масажів, взагалі по 10 сеансів абсолютно всіх процедур", — каже мати дитини з інвалідністю Світлана Лиходід.
За словами директорки центру Тетяни Ісаєвої, у закладі цього року перебуває на обліку 253 людини.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram| Viber | Instagram| Twitter| YouTube| Facebook