Підприємці Полтавщини, що займаються зеленим туризмом, не можуть отримати дозволи для сплавів по річці Ворскла. Це змушує їх припиняти діяльність. Про це Суспільному розповіла Наталія Шевченко, яка до повномасштабної війни з Росією, займалась цією справою. Сплавлятись по річках в регіоні нині дозволено лише спортсменам. Таке рішення ухвалили у цілях безпеки, розповів Суспільному директор обласного департаменту з питань оборонної роботи.
Тетяна Онищенко до повномасштабної війни з Росією понад півтора десятки років займалась зеленим туризмом. Зокрема, організовувала сплави по річках.
"Це все життя наших туристів, це все життя тих, хто займається. Збиток повний, все стоїть. Ми хочемо працювати, ми всі хочемо сплачувати податки, наповнювати бюджет області. Ми розуміємо, яка зараз ситуація, і всі ж розуміють, що певні обмеження мають бути. Ми не вимагаємо повних дозволів, ми вимагаємо, дайте нам, будь ласка, рамки в яких ми можемо працювати", - каже приватна підприємиця Тетяна Онищенко.
Чому заборонені сплави по річках Полтавщини
Тетяна Онищенко та ще зо пів десятка приватних підприємців звернулися до обласної військової адміністрації, щоб отримати дозволи на роботу. Та, як повідомив Суспільному директор обласного департаменту з питань оборонної роботи Олександр Чалий, на водоймах Полтавщини нині сплави заборонені.
"14 квітня цього року на раді оборони області було прийнято рішення, саме пункт 3 (це рішення є у вільному доступі на сайті Полтавської обласної військової адміністрації) було визначено перелік організацій, яким дозволено пересування на водоймах Полтавської області. Це шість закладів, які задіяні в спортивних заходах. Це вичерпний перелік, решті організацій рух заборонений", - пояснив директор обласного департаменту з питань оборонної роботи Олександр Чалий.
"Подзвонили ми в туристичний клуб Харкова. На той момент, коли я подзвонив, мені сказали, що найближчі дні – це 7-8 липня, можна записатися на сплав із села Лихачівка до села Михайлівка на дводенний сплав. Я спитав з приводу дозволу. Вони сказали: «Дозвіл у нас є. Дозвіл ми беремо на кожен сплав у військовій адміністрації ОВА у Полтаві», - каже приватний підприємець Юрій Бурсов.
Як заборона сплавів по річках впливає на місцевий бізнес
Як розповіла Суспільному Наталія Шевченко, нині вони вже не можуть утримувати свої туристичні підприємства.
"У мене було прокату спальників, наметів, карематів більше ніж на 100 комплектів, ми це все роздали (військовим – ред.). Це потрібно було зробити в один день, в один тиждень, ми все це зробили. Ми знали, будуть кращі часи, ми заробимо, дайте тільки. От зараз, я не кажу, що кращі часи настали, ні. Але є певний час, нам треба працювати. Якщо ми зараз в цьому році не почнемо працювати, бізнес треба закривати. Найцікавіше, що в місті Суми і в Сумській області, хлопці працюють. Це кордон біля Росії, але діалог з владою відбувся. Просто оговорили ті місця, де можливо це робити", - говорить приватна підприємиця Наталія Шевченко.
"Так, дійсно, було декілька звернень до нас, вони розглядались на раді оборони і не були підтримані. Тобто їм було відмовлено у наданні дозволів на пересування. Хочу зазначити, що ці заходи виконуються з метою охорони певних об’єктів, які є на водних об’єктах області. Це і об’єкти критичної інфраструктури, і інші об’єкти", - каже директор обласного департаменту з питань оборонної роботи Олександр Чалий.
Коли відновлять сплави на річках Полтавщини
Безпечні маршрути для сплавів на байдарках нині вже розробили, говорить Тетяна Онищенко. Проводити можуть і благодійні, і реабілітаційні сплави для військових.
"У мене чоловік військовий, він доброволець, зараз захищає нашу батьківщину. У них багато хлопців, які кажуть: «Ми самі, коли приїжджаємо у рідкі відпустки, хотіли б якось із сім’єю втекти від галасу міського, кудись де тихо, де можна разом із сім’єю провести час, розслабитися на природі. Класний варіант байдарки", - розповідає приватна підприємиця Тетяна Онищенко.
"Рада оборони області засідає періодично. У разі звернення і зміни безпекової ситуації можливий перегляд, доповнення або зменшення цього списку дозволених об’єктів, тому все це робиться періодично", - пояснює директор обласного департаменту з питань оборонної роботи Олександр Чалий.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: