Реформа шкільного харчування на Полтавщині: що зміниться

Реформа шкільного харчування на Полтавщині: що зміниться

Реформа шкільного харчування на Полтавщині: що зміниться
. Фото: Суспільне Полтава

Полтавська область стала однією із пілотних в Україні щодо реформування шкільного харчування. У кулінарних хабах працівників шкільних кухонь навчатимуть працювати за новими вимогами. Полтавщина має один із найкращих показників оновлення харчоблоків у закладах освіти. Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів директор обласного департаменту освіти Євген Кончаковський.

Була прийнята обласна програма «Дітям Полтавщини – здорове харчування», згідно з якою на умовах співфінансування закуповували заклади освіти нове обладнання: все, що мали можливість і виявили готовність до співфінансування територіальні громади.

Зміни у харчуванні готували давно, говорить Євген Кончаковський. Із 1 червня набрала чинності відповідна постанова Кабміну, яка передбачає три технологічні моделі організації роботи.

Це базова кухня, яка працює винятково для учнів свого закладу. Опорна кухня, коли харчування здійснюється на заклади, які розташовані на відповідній відстані. Школи, які перебувають за 15-20 кілометрів, отримують приготовлену їжу і харчоблоки просто накривають на стіл. І цього року почали реалізовувати пілотний проєкт – це фабрика-кухня, яка передбачає виготовлення щодня десяти тисяч порцій, які можуть розвозити на відстань 50 кілометрів.

На Полтавщині 19 закладів освіти подали заявки на проєкти базових кухонь і два заклади – на опорні кухні, каже очільник департаменту освіти. Для навчання кухарів у Кременчуці створять кулінарний хаб. Поетапне навчання має охопити працівників усіх закладів освіти області для впровадження нового меню.

Я не дуже полюбляю оце обговорення «Смачне-не смачне, подобається не подобається». Я пам’ятаю шкільні їдальні, і казати, що там була здорова їжа і всі все з’їдали, було б перебільшенням. Під час ознайомчих візитів воно (харчування) на наших очах було приготовано дуже швидко, там комплексний обід: гаряче, гарнір, м'ясо чи риба. Я їв і можу сказати, що ми харчувалися цілком їстівними стравами.

Нова форма харчування має унеможливити не лише використання напівфабрикатів та продуктів тривалого зберігання, але й можливих переплат при закупівлях.

Будь-яка з трьох моделей харчування передбачає закупівлю сировини для приготування їжі в тій місцевості, де розміщена кухня. Якщо у вас в громаді ростуть гарні овочі і фрукти, вирощують ніжну яловичину і свинину, то з цього будуть готувати вашим дітям. Не йдеться про централізовані закупівлі і тим більше – напівфабрикатів. Там чіткі вимоги до продуктів, їхнє зберігання і всього технологічного процесу. В інтересах громад забезпечувати всі ці типи кухонь якісною продукцією. В невеликій громаді всі будуть знати, хто відповідає за харчування дітей.

Повне інтерв’ю директора обласного департаменту освіти Євгена Кончаковського щодо реформування харчування в навчальних закладах слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок