Сорочки із зображенням військової тематики та шеврони для захисників України створюють у крафтовій студії Решетилівки, що на Полтавщині. Про це Суспільному розповів менеджер із розвитку студії Владислав Колінченко. За його словами, змінювати й розширювати асортимент виробів почали після початку повномасштабної війни на запити людей.
У швейному цеху крафтової студії в Решетилівці кравчиня-вишивальниця Вікторія Чередник готує матеріали для створення шевронів. Робить це на комп’ютерній машинці.
"Вишивається група крові. Шеврони. Виготовляються вони із габардину здебільшого. Після того, як вишиються шеврони, ми його (матеріал – ред.) знімаємо із п’ялець, підчищаємо, потім ми його вирізаємо. Потім ми сідаємо за машинку, швейне виробництво далі йде і на липучки пришивається", - говорить кравчиня-вишивальниця Вікторія Чередник.
Шеврони у крафтовій студії в Решетилівці почали відшивати після початку повномасштабної війни. За цей час їх виготовили понад півтори тисячі.
"До нас звернулися військові, і місцеві, і також полтавці за допомогою. У них був запит на шеврони. Зокрема, це були шеврони нагрудні з групою крові, позивними. Це те, що індивідуально. Потім Збройні сили (України – ред.). Ми почали виготовляти не на замовлення, а спочатку нашим хлопцям, це, звичайно, було безкоштовно, жителям Решетилівки", - розповідає менеджер з розвитку крафтової студії в Решетилівці Владислав Колінченко.
Рік тому у студії почали шити й сорочки з новим дизайном, а саме із зображеннями військової тематики.
Є і танки України. Військовий, яких захищає. На бронежилеті ми бачимо гарно зроблений герб, жінка, яка його чекає, сердечко зверху, отже, це сімейна пара. Внизу бачимо, що то байрактари, танки, все воюють. Але пташки, я так думаю, що (символізують – ред.) свободу, волю, перемогу.
За словами Євгенії Мошенець, сорочки з таким орнаментом беруть на подарунки. Тканина – бязь. Малюнки на них вишиті хрестиком.
"Побачила я це все в інтернеті, на сорочці президента. Мені дуже сподобалося. Щоправда, там було поєднання на оливковій тканині чорна вишивка", - каже вишивальниця Євгенія Мошенець.
Торік у студії почали відшивати й так звані, сорочки з орнаментом українського військового Павла Полуботка. Створюють їх для наших захисників під колір військової форми, каже Владислав Колінченко.
"Минулого року наш земляк, полтавець, звернувся до нас і каже: «Хочу собі прямо на форму оберіг, хочу полтавську вишивку». Ми подумали, йому запропонували: «Ось є гарна полтавська вишивка Полуботка, але ми її адаптуємо і все буде добре». Ми йому зробили, він задоволений був", - говорить менеджер з розвитку крафтової студії в Решетилівці Владислав Колінченко.
За словами Владислава Колінченка цього року у студії почали осучаснювати й дизайн гобеленів.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: