У Полтаві демонтували два з половиною десятки покажчиків зі старими назвами вулиць. Це на виконання декомунізаційного закону, розповів Суспільному регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар. За його словами, зняли таблички з назвами "Жовтнева", "Артема", "Комсомольська" та планують звертатися в інспекцію з контролю за благоустроєм щодо демонтажу інших таких табличок.
На вулиці Раїси Кириченко у Полтаві подекуди висять таблички зі старою назвою – Рози Люксембург.
"Якщо вже вирішено питання міською радою про те, що вулиця перейменована (на честь – ред.) Раїси Опанасівни Кириченко – безумовно, так повинно бути. Навіщо тоді ж нам та вулиця Рози Люксембуг (колишня назва вулиці Раїси Кириченко – ред.), як вона вже перейменована? Єдине, що ті люди, які на цій вулиці проживають багато років, вони ж все одно користуються назвою старою", — каже житель Полтавського району Георгій Горгола.
Таблиці з назвами вулиць, які перейменували на виконання закону про засудження комуністичного тоталітарного режиму, є незаконними.
"Зараз, згідно зі зверненням полтавського офісу (інституту нацпам’яті – ред.), через гарячу урядову лінію, демонтовано старі покажчики по вулицях Симона Петлюри – там ще на деяких будинках залишалися назви "Артема" – більшовика, проросійського колаборанта, який створював, напротивагу Українській народній республіці Донецько-криворізьку республіку. По вулиці Стрітенська фіксувались покажчики "Комсомольська". ,— говорить регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар.
Близько 25 таких покажчиків зняла міська інспекція з контролю за благоустроєм, каже представник інституту національної пам’яті.
"2016-го року, згідно з розпорядженням голови Полтавської облдержадміністрації в межах виконання цього ж декомунізаційного закону було перейменовано понад сто вулиць. На жаль, по дуже багатьох вулицях ще є застарілі покажчики. Тому ми фіксуємо ці порушення, просимо мешканців Полтави їх подавати цю інформацію і передаємо до міської інспекції з благоустрою з проханням вживати відповідних заходів", — каже регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар.
Як розповів Суспільному заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко, якщо до міськради надходитимуть звернення з вимогою демонтувати незаконні покажчики, відповідне розпорядження передадуть інспекції з контролю за благоустроєм.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: