На Полтавщині зафіксовано більше 3 тисяч ВІЛ-інфікованих: як лікують

На Полтавщині зафіксовано більше 3 тисяч ВІЛ-інфікованих: як лікують

На Полтавщині зафіксовано більше 3 тисяч ВІЛ-інфікованих: як лікують
. Фото: Суспільне Полтава

На обліку у Полтавській області перебуває 3842 ВІЛ-інфікованих людини. Ці дані станом на квітень. Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" сказала виконуюча обов’язки заступника директора Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Тетяна Голубєва.

За її словами, виявити хворобу можна в різний спосіб. Проте добровільне систематичне тестування дає найбільше шансів на подальше ефективне лікування.

Обов’язково проводиться тестування у донорів. І бажано обов’язково протестувати вагітних, щоб своєчасно виявити ВІЛ-інфекцію і не допустити інфікування новонародженої дитини. Прикро, що не завжди населення проходить тестування на первинній ланці. Хоча програмою медичних гарантій передбачено, щоб кожна людина пройшла обстеження у лікаря. Один раз на рік це покривається програмою медичних гарантій.

При позитивному ВІЛ-статусі важливим є соціальний супровід хворого, робота з соцпрацівником, який допоможе перебороти психологічну травму і почати лікування, розповіла фахівець з управління проєктів та програм відділу громадського здоров’я БО "Світло надії" Іванна Данилишина.

Ми намагаємося брати соціальних працівників для роботи з ВІЛ-інфікованими особами, щоб вони їх могли лікувати за методом «рівний-рівному». Вони також мають відповідний статус і можуть на власному прикладі показати, що ВІЛ-інфікована людина – це не вирок, а з цим можна жити. Приймаючи терапію та лікуючись, виконуючи рекомендації лікаря – зберегти якість і тривалість свого життя.

Сучасні методи застосування різноманітних видів терапії дають можливість продовжувати життя хворим, роботи профілактику щодо зараження у їхніх рідних, народжувати здорових дітей, розповіла в ефірі радіо "Полтава" виконуюча обов’язки заступника директора Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Тетяна Голубєва.

Протягом останніх трьох років жодного випадку передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини не зафіксовано. Вагітні, які перебувають на обліку, отримують антиретровірусне лікування і народжуються здорові діти. Коли у пацієнта виявляється діагноз ВІЛ-інфекції, ми намагаємося якомога раніше розпочати антиретровірусне лікування. Саме антиретровірусна терапія надає змогу людям зберегти своє власне життя, відновити імунну систему, не допустити розвитку СНІД.

Повністю інтерв’ю щодо можливостей терапії для ВІЛ-інфікованих людей та їхній соціальний супровід слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок