У Полтаві попрощались із 37-річним молодшим сержантом Дмитром Юденком. Він із 2014-го року воював у зоні АТО, після початку повномасштабного вторгнення пішов захищати кордони України. Загинув 6-го травня неподалік Бахмута, розповіла офіцерка відділу зв'язків з громадськістю обласного терцентру комплектування та соцпідтримки Оксана Ворона.
11 травня із 37-річним воїном попрощалися біля Свято-Успенського собору, що у Полтаві.
"Таких людей, як Діма, настільки особливих, відданих, патріотичних не тільки на словах, але й на ділі, насправді, дуже мало. Він знав, що будуть такі події, він хотів максимальну кількість людей підготувати, щоб вони були готові і здатні захищати свої родини", - говорить колега загиблого воїна Дмитра Юденка Руслана Базалук.
Дмитро був інструктором з бойової підготовки, створив громадську організацію «Вороскол», де навчали молодь військовій справі, розповідає Анастасія Лещенко.
"Тут проходив вишкіл по навчанню майбутнього батальйону тероборони. Ми спільно з нашою організаціє «Вороскол», інструкторами проводили вишкіл з домедичної допомоги, стрілецької справи, мінновибухової. Він прагнув цьому навчити людей. Він дуже сильно вірив в людей. Він був дуже чуйною людиною. Він завжди допомагав і вислуховував, якщо це було потрібно", - каже інструкторка ГО «Вороскол» Анастасія Лещенко.
Дмитро Юденко був учасником Революції Гідності. 2014-го року на сході України загинув його молодший брат Євген, після чого Дмитро став на захист кордонів. Воював у зоні АТО. А 24 лютого 2022-го добровільно пішов у військкомат, каже Руслана Базалук.
"Він прибув в повній готовності зі своїми друзями і фактично з того ж дня він почав спілкуватися з хлопцями, які ніколи не були військовими, показувати їм як треба зі зброєю поводитися, як заряджати патрони . Він хотів бути корисним в найгарячіших точках. Діма - це та людина, яка не відчуває себе в обороні. Це та людина, яка атакує, штурмує", - каже колега загиблого воїна Дмитра Юденка Руслана Базалук.
Дмитро Юденко жив у Полтаві, а був родом із села Чутове, де зараз проживає його мама. Артем Павлов знав воїна 7 років, вони разом служили в полку "Азов".
"Ми займалися з ним навчальними програмами. Тренували бійців, які відправлялись на війну ще до повномасштабного вторгнення. Це однозначно приклад справжнього чоловіка, гарного сім’янина. У Дмитра була дуже активна громадська позиція. Інколи він її відстоював навіть, так сказати, фізично – у події на «Арці», де він отримав поранення в боротьбі з «тітушками» (особа, тимчасово винайнята у складі групи для фізичного перешкоджання – ред.). Таке от у нього було буремне життя", - каже друг загиблого воїна Дмитра Юденка Артем Павлов.
Побратими називали Дмитра позивним "Демон". Військовий мав звання старший сержант і останні пів року служив у 3-й окремій штурмовій бригаді, яку сформували у березні 2022 року на базі підрозділу тероборони "Азов".
"Дуже чудова людина, і як командир. Таких командирів треба ще пошукати. Ця людина навчила мене дуже багато чому, що я не знав. Я дуже йому вдячний, що ми з ним провели цей період бойовий. Не врятували його", - каже побратим загиблого воїна Дмитра Юденка Денис.
Як повідомила офіцерка відділу зв'язків з громадськістю обласного терцентру комплектування Оксана Ворона, загинув Дмитро Юденко 6 травня, виконуючи бойове завдання поблизу Бахмута на Донеччині. Проводжали воїна у Полтаві живим коридором.
Поховали військового на Затуринському кладовищі, що неподалік Полтави.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: