У Полтавському театрі імені Гоголя відновлюють виставу "Тригрошова комедія" за п’єсою Бертольда Брехта. Востаннє її показували 2016-го, розповіла Суспільному фахівчиня зі зв’язків з громадськістю обласного театру імені Гоголя Наталія Святцева. За її словами, перший показ запланований на 6 травня.
На сцені театру імені Гоголя – репетиція вистави "Тригрошова комедія" за п’єсою Бертольда Брехта. На сцені – понад десяток акторів та різні декорації, які крутяться на сценічному колі.
Прем’єра цієї вистави відбулася у березні 2016-го під назвою «Опера жебраків». Того ж року її показали востаннє. Нині – відновлюють. У постановці бере участь понад чотири десятки людей. Це майже повний акторський склад театру.
"Відсотків на 60 оновлений акторський склад. Всі знають Бертольда Брехта, його відому "Тригрошову оперу", яку він написав у 30-тих роках минулого століття. Це той твір, який сьогодні ставить чи не кожен світовий театр. Більше 500 різних постановок", — каже фахівчиня зі зв’язків з громадськістю обласного театру імені Гоголя Наталія Святцева.
Одну з головних ролей грає Марія Тіхонова.
"Це дівчинка Люсі, донька шерифа, яка постійно перебуває в колі свого батька, на роботі. Така, різка, з характером. Моя героїня повинна була грати на скрипці. Для цієї вистави я займалася, для того, щоб зіграти цю роль", — говорить акторка театру імені Гоголя Марія Тіхонова.
Режисер вистави – Сергій Павлюк з Херсону. Він є автором дев'яти постановок у театрі імені Гоголя, розповів головний режисер Владислав Шевченко.
"Режисер – Сергій Павлюк – він завжди використовує всі найкращі якості актора. Він завжди запитує: «Хто володіє музичними інструментами?» Якщо хтось може – то він завжди використовує це у своїх виставах. Музика тут взагалі дуже цікава. Вона своєрідна. Всі тексти і музичний матеріал – це оригінал – Курт Вайн (композитор – ред.), Це – музика декламаційна, музика для вистави. Тому у нас співають не тільки вокалісти, співають актори", — говорить головна хормейстерка театру імені Гоголя Наталія Зайко.
"Головний художник нашого театру Ірина Кліменченко разом з режисером-постановником Сергієм Павлюком створили дійсно дуже цікаву сценографічну роботу. Під час вистави рухаються різні сценічні елементи, різні штанкети (технічний елемент, який використовують для підвішування декорацій – ред.), вони підіймають і опускають різні елементи, з якими працюють актори. Також, задіяне коло (сценічне коло, призначене для переміщення по колу декорацій та акторів – ред.)", — каже фахівчиня зі зв’язків з громадськістю обласного театру імені Гоголя Наталія Святцева.
Вперше покажуть виставу "Тригрошова комедія" 6 травня.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: