Кір, дифтерія, правець: у Полтаві безплатно щеплюють від хвороб

Кір, дифтерія, правець: у Полтаві безплатно щеплюють від хвороб

Кір, дифтерія, правець: у Полтаві безплатно щеплюють від хвороб
. Суспільне Полтава

До кінця тижня у Полтаві безплатно імунізуватимуть охочих, які пропустили або не встигли вакцинуватися згідно з календарем профілактичних щеплень. Робитимуть це протягом 27-30 квітня у дитячій точці "ЮНІСЕФ", яка розташована у міському Центрі культури та дозвілля. Про це стало відомо із офіційного сайту "ЮНІСЕФ".

Окрім вакцинації, на місцях розповідатимуть про бактерії та віруси. За це роздаватимуть подарунки – сумки з розмальовками та наклейками, а за щеплення – футболки.

"Оскільки зараз досить велика тенденція до поширення досить інфекційних хвороб, від яких ліків не існує, основний захист – це вакцинація. Найпоширеніші захворювання, які можна коригувати або захистити дітей, це від дифтерії і правця, від кашлюку, кору, краснухи, від туберкульозу", - розповідає сімейна лікарка 3 Центру первинної медико-санітарної допомоги Полтави Аліна Морщавка.

Кір, дифтерія, правець: у Полтаві безплатно щеплюють від хвороб
Дитяча точка "Юнісеф". Суспільне Полтава

Завдяки щепленню вдається уникати епідемій хвороб. Зокрема, випадків кору, дифтерії, поліомієліту та правця на Полтавщині нині не виявлено, каже епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Андрій Байбарза. За його словами, востаннє випадок захворювання на поліомієліт у регіоні виявляли 1962-го року.

"Хотів би представити ситуацію з поліомієлітом у Полтавській області у 1958-1959-х роках. Це так би мовити прощальна гастроль вірусу поліомієліту у Полтавській області. Це захворюваність одразу перед запровадженням профілактичних щеплень. На карті можна побачити, що випадки реєструвалися на усій території. Тут показані цифри у показниках на 10 тисяч населення. Тоді, 1955-го року, було 117 випадків поліомієліту, яке у кожному випадку закінчувалося або смертю хворого, або паралічом, який залишався на усе життя", - каже епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Андрій Байбарза.

Читайте також

"Потреба збільшується": у Полтавській обласній станції переливання крові потрібні донори

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок