У Нехворощанській ТГ на Полтавщині облаштовують модульні укриття

У Нехворощанській ТГ на Полтавщині облаштовують модульні укриття

У Нехворощанській ТГ на Полтавщині облаштовують модульні укриття
. Фото: Суспільне Полтава

У Нехворощанській громаді облаштовують шість модульних укриттів для освітніх закладів. Це тому, що у місцевих дитячих садках та школах сховищ немає. Про це розповів Суспільному голова громади Віктор Дубович. Загалом із місцевого бюджету на це спрямували близько 20 мільйонів гривень.

Дитсадок у селі Маячка Нехворощанської громади діти не відвідують від початку повномасштабного вторгнення. Пов’язано це із відсутністю укриття поряд, розповідає місцева Марина Войнича. Не займається тут і її 4-річний син.

У Нехворощанській ТГ на Полтавщині облаштовують модульні укриття
У Нехворощанській ТГ облаштовують модульні укриття. Фото: Суспільне Полтава

"Зараз із бабусею постійно. Дитині потрібне спілкування з його однолітками, він постійно питає, коли відкриється садочок, щоб піти до друзів, гратися. Приділяємо увагу, але це вже в який час, коли повертаєшся з роботи", — каже жителька Нехворощанської громади Марина Войнича.

Аби запрацювали усі навчальні заклади у громаді, біля деяких установлюють модульні укриття.

"Планується 21 дитина, яка ходитиме. І сьогодні, до речі, до мене одна із внутрішньо переміщених осіб також телефонувала і також хоче свою дитину здати до нас до закладу дошкільної освіти, то сподіваюсь буде 22 дитини. Тут потрібно буде розфарбувати стіни, щоб дітям більш затишно було. Лавочки, ми принесем сюди столики, може стільчики, якщо треба буде, біотуалети будуть", — каже директорка Маячківського закладу дошкільної освіти Тетяна Білокінь.

У Нехворощанській ТГ на Полтавщині облаштовують модульні укриття
Модульне укриття. Фото: Суспільне Полтава

Укриття буде і біля Маячківської школи. Вже встановили перший модуль. Для другого готують котлован.

"Працюємо вже тиждень тут. Задля техніки безпеки попросили нас викопати під один ряд, вони встановили (підрядники – ред.). І докопаємо під другий ряд, вони встановлять, щоб не перекинувся ні кран, ні машина. Потім ми докопаємо ще два виходи. Якби погода давала, то днів би два і можна ставити", — каже начальник сільського комунгоспу Денис Каракуця.

"Є Дніпропетровська організація, яка відливає модульні укриття, які складаються із декількох блоків на певну кількість дітей, яку потрібно. Підготовку під укриття ми робимо самі своєю комунальною технікою, яка в нас є. Екскаватор, трактори, вивозимо, копаємо. І також оздоблення всередині ми будемо робити власними силами", — говорить голова Нехворощанської громади Віктор Дубович.

У Нехворощанській ТГ на Полтавщині облаштовують модульні укриття
У Нехворощанській громаді облаштовують модульні укриття. Фото: Суспільне Полтава

Школу у Маячці діти відвідують у звичайному режимі. Та під час тривоги ідуть у кілька укриттів, які поряд із закладом, розповів директор установи.

"21 метр довжини, 6,5 метрів буде ширини. Висоти достатньо, по висоті – 2,60 метри. Буде вентиляція, закуплені будуть конвектора, які будуть виробляти енергію теплову. Буде встановлена ще одна частина, потім працівники приїдуть, будуть компонувати, обшивати, зашивати, все робити за всіма вимогами", — каже директор Маячківської школи Василь Маслей.

Як розповів Василь Маслей, заглиблене в землю сховище зможе вмістити півтори сотні людей. Там буде, зокрема, опалення, світло, лавки для сидіння.

У Нехворощанській ТГ на Полтавщині облаштовують модульні укриття
У Нехворощанській ТГ на Полтавщині облаштовують модульні укриття. Фото: Суспільне Полтава

Загалом із місцевого бюджету на їх встановлення та оснащення спрямували близько 20 мільйонів гривень, каже голова громади Віктор Дубович.

"Депутати вирішили виділити кошти на ці укриття. І збудувати саме такі найшвидше, але вони пройшли випробування, вони надійні і ДСНС надає дозвіл на використання таких укриттів. Школи у нас працюють з першого вересня, а дитячі садки, на жаль, тільки два працює там, де є укриття. А ще три дитячих садочки не працюють", — каже голова Нехворощанської громади Віктор Дубович.

Як розповів Віктор Дубович, за сприятливої погоди завершити роботи планують до кінця квітня.

Читайте також

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок