Проєкт "Центр готовності цивільних": чого навчили понад 4 тисяч жителів Полтавщини

Проєкт "Центр готовності цивільних": чого навчили понад 4 тисяч жителів Полтавщини

Проєкт "Центр готовності цивільних": чого навчили понад 4 тисяч жителів Полтавщини
Ілюстративне фото. фото: Суспільне Полтава

Проєкт "Центр готовності цивільних. Полтава" діє вже більше восьми місяців. Безплатні тренінги, які організовують у рамках нього, мають навчити, зокрема, як не розгубитися в екстремальній та небезпечній ситуації та швидше адаптуватися при захисті України у збройних формуваннях. Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів регіональний координатор проєкту Олександр Скрипай.

За словами Скрипая, за весь час у Полтаві провели більше 200 безплатних тренінгів. Їх відвідали близько 4 000 людей.

Ми ставили завдання – навчити якомога більше полтавців військовим азам, військовій справі і навичкам. Є відгуки про те, що, мобілізувавшись у ЗСУ, ці знання дуже знадобилися. Ось останній відгук був: пішовши добровольцем і в навчальному центрі тільки на третій місць отримав більш широкі знання, які не отримував у нас. Мало людей, які приходять на одну-дві дисципліни, вони зацікавлюються і ходять на більшість.

Теми тренінгів формують відповідно до запитів людей.

У нас найзатребуваніші тренінги – тактична медицина, стрілецька справа (базове володіння автоматичною зброєю), мінно-вибухова справа, радіозв’язок. Свого часу люди дуже активно ходили на тему "Алгоритм дій під час ядерного удару". Зараз ми цей тренінг навіть не проводимо, але якщо стане знову дуже актуальним, то ми готові повернути цей тренінг. Взимку була серія тренінгів "Як пережити блекаут".

Окрім обласного центру, проєкт реалізовують і в громадах Полтавщини. Тренінги відбулися у Чутівській, Великобагачанській, Гадяцькій та Решетилівській громадах.

Ми почали активно проводити у громадах у березні, і вже провели більше десяти занять і ще стільки ж запланували на квітень. Потихеньку рухаємося, бачать люди. Дехто провів з тактичної медицини, і вже хочуть інші. От я говорив з Гадячем, вони хочуть тренінг з гранатометів і ПТРК. "Гадяцьке сафарі", вони думають: якщо повториться, то маємо знати.
Проєкт "Центр готовності цивільних": чого навчили понад 4 тисяч жителів Полтавщини
Регіональний координатор проєкту Олександр Скрипай. фото: Суспільне Полтава

Як розповів Олександр Скрипай, останнім часом зацікавленість полтавців до проєкту дещо знизилася. Пов’язано з тим, що люди звикають до війни.

Все може змінитися, ракети літають, тому треба бути більш відповідальним. Цей проєкт буде діяти до того часу, поки він буде актуальним, а він буде актуальним до нашої перемоги.

Інтерв’ю із координатором проєкту "Центр готовності цивільних. Полтава" Олександром Скрипаєм слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок