Із будівлі вокзалу "Полтава-Південна" хочуть прибрати композиції, які присвячені Полтавській битві. Їх демонтаж буде можливий лише після виготовлення науково-проєктної документації, повідомив директор філії акціонерного товариства "Укрзалізниця" Леонід Лобойко у відповіді на інформаційний запит Суспільного.
Будівля вокзалу "Полтава-Південна" перебуває на обліку як пам’ятка історії архітектури місцевого значення. 2023-го заплановане виготовлення науково-проєктної документації для того, щоб реставрувати будівлю.
"Реставрація тематичних скульптурних композицій, які складаються з об’ємних частин перед фасадом та барельєфів на стінах, буде проводитися на підставі виготовленої науково-проєктної документації лише після отримання відповідних висновків та погодження органу охорони культурної спадщини" , – йдеться у відповіді на інформаційний запит Суспільного.
Доки чекатимуть на документацію, намагатимуться тимчасово усунути та закрити елементи декору, які містять радянську символіку, йдеться у відповіді на запит Суспільного.
"Полтавська битва в українській історіографії означає поразку і започаткування занепаду Гетьманщини. У російській же історіографії Полтавська битва і все, що пов’язано з Петро I, – це "слава російської зброї", – повідомляв раніше Суспільному регіональний представник Українського інституту нацпам’яті на Полтавщині Олег Пустовгар.
Що відомо
- Полтавська битва відбулася 1709-го й була епізодом Великої Північної війни. Тоді шведські війська під проводом Карла ХІІ разом із гетьманом Іваном Мазепою протистояли московській армії на чолі з Петром І. Перемогу здобули останні.