У Полтавській ТГ жителі Біологічного збирають гроші на ремонт дороги: чому так

У Полтавській ТГ жителі Біологічного збирають гроші на ремонт дороги: чому так

У Полтавській ТГ жителі Біологічного збирають гроші на ремонт дороги: чому так
. Фото: Суспільне Полтава

Жителі села Біологічне, що у Полтавській громаді, збирають гроші на ремонт дороги. Відремонтувати хочуть близько двох кілометрів шляху. Нині зібрали понад 80 тисяч гривень, розповіла жителька села Діана Качур. Цей відрізок дороги обслуговує Агентство місцевих доріг. Та цьогоріч у планах ремонтних робіт цього відрізка дороги немає, розповів Суспільному начальник відділу Владислав Чичкань.

Жителька села Біологічне Тетяна Шовгеня доїжджає за пів години до Гожулів, що у складі Полтавської громади. Цей шлях жінка долає щонайменше двічі на день.

У Полтавській ТГ жителі Біологічного збирають гроші на ремонт дороги: чому так
Дорога у селі Біологічне. Фото: Суспільне Полтава

"Мало того, що вона жахлива, так ще й постійно ламається машина.Надію на наш громадський транспорт ми не покладаємо, бо він постійно ламається. Я проживаю в селі Біологічне вже 17 років і хочу сказати, що за ці 17 років тут не робили навіть ямкового ремонту", — каже жителька села Біологічне Тетяна Шовгеня.

Нині на відновлення дороги жителі села Біологічне збирають гроші самостійно, розповіла Діана Качур.

"Кількість мешканців налічує близько 700 осіб. Усе, що ми назбирали, – це сума, яка перевищує 80 тисяч. Але ви розумієте, що цієї суми мало. Якщо брати наші ямки, а це вже не ямки, а вибоїни, то це невеличкий кусочок. Якщо ми можемо залатати оцей кусочок на цю суму, то ми залатаємо правильно, відповідно до норм", — говорить жителька села Біологічне Діана Качур.

У Полтавській ТГ жителі Біологічного збирають гроші на ремонт дороги: чому так
У Полтавській ТГ жителі Біологічного збирають гроші на ремонт дороги. Фото: Суспільне Полтава

Відрізок дороги обслуговує Агентство місцевих доріг Полтавської області. Цьогоріч до планів ремонтних робіт її не внесли, розповів телефоном Владислав Чичкань. Та розпочати ремонт дороги зможуть, якщо громада спрямує гроші на співфінансування.

"Якщо у поточному році Полтавська громада обере цю дорогу і надасть співфінансування, то Агентство якраз включить її до об’єктів, де будуть проводитись роботи з ямкового ремонту. Наразі у нас катастрофічно не вистачає ресурсів на проведення всіх ремонтів. Виділяється не більше ніж 7% від потреби на ремонт доріг", каже начальник відділу Агентства місцевих доріг Полтавщини Владислав Чичкань.

"Ми гроші виділимо. Вони (жителі села – ред.) йдуть в обласну державну адміністрацію, говорять: «Ми хочемо, щоб нашу дорогу відремонтували. Що для цього треба?». Полтавська територіальна громада готова співфінансувати. Не тільки Біологічне. Така ситуація у нас і Валок, і Гожули, Ковалівка. Тому потрібно величезний фінансовий ресурс", — каже перший заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко.

У Полтавській ТГ жителі Біологічного збирають гроші на ремонт дороги: чому так
Дорога, яку планують відремонтувати. Фото: Суспільне Полтава

Нині у житлово-комунальній програмі Полтавської громади передбачено гроші на ремонт лише трьох доріг у старостатах. Цей список планують розширити, каже Юлія Городчаніна.

"Ми обов’язково маємо найближчим часом провести і сесію, і перед тим підготовчі комісії щодо розподілу залишків бюджету минулого року. Це близько 700 мільйонів гривень.На минулій комісії ми дали доручення управлінню ЖКГ разом із старостами провести обстеження, і старости вже подавали на їхнє бачення, які дороги пріоритетно ремонтувати у старостатах", — каже голова комісії з питань містобудування Полтавської міськради Юлія Городчаніна.

Як повідомив перший заступник міського голови Валерій Пархоменко, скільки необхідно грошей на співфінансування ремонтів поки невідомо.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок