За добу 19 березня на Полтавщині сталося 10 пожеж на відкритій території, вигоріло 13,5 гектарів сухої рослинності. Про це Суспільному розповіла речниця рятувальників регіону Світлана Рибалко. Більше про такі займання та відповідальність за це – у матеріалі.
Статистика
Від початку року на Полтавщині сталося 54 пожежі сухої рослинності. Торік за цей період таких займань було 68. А загалом за 2022-й виникла 791 пожежа у природних екосистемах. Зокрема:
- суха трава – 750;
- лісові пожежі – 23;
- сільгоспугіддя – 17;
- торфовища – 1.
Саме неділя (19 березня – ред.) стала тим днем, коли почалося масове випалювання сухостою. З року в рік ця тенденція спостерігається. Якраз тоді, коли починаються перші сонячні дні, люди починають поратися на своїх територіях, присадибних ділянках і випалювати суху рослинність або спалювати сміття. Найчастіше, коли люди випалюють суху рослинність, то вони не перебувають біля багаття. Покинуте багаття роздмухується вітром.
За словами речниці, такі дії часто можуть провокувати пожежі на відкритій території. Особливо, коли люди розводять багаття поблизу з очеретами, заболоченими місцевостями та пасовищами.
Наслідки
Пожежі сухої рослинності на відкритих територіях шкодять і людям, і тваринам, говорить Світлана Рибалко.
Неодноразово трапляються випадки і травмування, і загибелі людей під час спалювання сміття, сухої рослинності. Люди падають у вогнище, отримують дуже великі опіки, це закінчується смертю людини.
Від початку року на Полтавщині таких випадків не було. Крім того, пожежа з відкритої території може також перекинутися на житлові будинки або господарчі споруди.
Людям треба свідомо до цього ставитися. Це все накладає велике навантаження на служби – ДСНС, правоохоронців, які й так зараз дуже завантажені.
Ускладнити гасіння пожеж на відкритих територіях може й сама місцевість, на яку поширився вогонь, говорить речниця.
Коли горить, наприклад, заповідник, туди машини не можуть заїхати. Там болотиста місцевість, інколи воно горить тижнями, тліє. Туди автомобілі не доїдуть по болоту, не дотягнуть туди рукави (пожежні – ред.). Фізично неможливо туди добратися.
Відповідальність
За спалювання сухої рослинності та порушення вимог пожежної безпеки людей можуть штрафувати, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення. Зокрема, розміри штрафів можуть бути такі:
- порушення вимог пожежної безпеки: 1 700 – 3 400 гривень;
- порушення вимог пожежної безпеки в лісах: для громадян 1 530 – 4 590 гривень, для посадовців 4 590 – 15 300 гривень;
- знищення або пошкодження лісу через необережне поводження з вогнем: для громадян 4 590 – 15 300 гривень, для посадовців 10 710 – 30 600 гривень;
- випалювання стерні, пасовищ та іншої природною рослинності чи опалого листя: для громадян 3 060 – 6 120 гривень, для посадовців 15 300 – 21 420 гривень.
Читайте також
У Полтаві через пожежу евакуювали 16 людей, один чоловік загинув