Із держбюджету спрямували 11 мільйонів гривень для безплатного підвищення кваліфікації та продовження навчання жителів Полтавщини. Це згідно з всеукраїнською програмою, розповіла Суспільному директорка обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. За її словами, таким чином хочуть підвищити конкурентоспроможність працездатного населення.
Учителька із Шишацької громади Світлана Ляшенко хоче здобути ступінь магістра у Полтавському педуніверситеті.
" Коли закінчувала своє навчання у стінах педагогічного ще інституту імені Володимира Галактіоновича Короленка, то тоді було написано, що спеціаліст (освітньо-кваліфікаційний рівень – ред.). Вирішила дізнатися, як можу як звичайний вчитель, можливо, отримати чи підвищення кваліфікації, чи, можливо, навчання за іншою спеціальністю, яка допоможе в майбутньому мені мати більше годин (викладання у школі – ред.)", — каже вчителька Сагайдацького НВК Шишацької громади Світлана Ляшенко.
Жінка хоче здобувати освіту у рамках всеукраїнської програми. Згідно з нею, охочі можуть отримати ваучер на безплатне підвищення кваліфікації та продовження навчання. Мета програми, зокрема, підвищення конкурентоспроможності працездатного населення, каже Катерина Клавдієва.
" Ваучер – це змога оплатити навчання, це документ, який дає змогу оплатити навчання вартістю до 26,8 тисяч гривень. Якщо вартість навчання вища, то це вже оплачує фізична особа, яка взяла ваучер. Ваучер діє три місяці. І після цього він просто анулюється, якщо він не використаний", — говорить директорка обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.
За словами Катерини Клавдієвої, для реалізації програми на Полтавщині із держбюджету спрямували 11 мільйонів гривень. Торік на це давали 200 тисяч. Також розширили перелік спеціальностей та напрямів навчання. Це, зокрема, аграрний, напрям соціальної роботи, медичний та педагогічний. Отримати ваучер можуть окремі категорії людей.
"Це особи, які працюють або не працюють, але не мають статусу безробітного, ким 45 і більше (років – ред.) і мають 15 років страхового стажу. Це звільнені з армії, поліції, Служби безпеки, прокуратури інших правоохоронних органів без права на пенсію за скороченням штату або чисельності. Це наші учасники АТО, це наші бійці, які повернулися із війни, це внутрішньо переміщені особи без вимоги стажу роботи", — каже директорка обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.
"Всі навчальні заклади як Полтави, так і інших населених пунктів висловили готовність брати участь у цьому навчанні. Зараз ведемо перемовини з одним – із Луганським навчальним закладом", — говорить директорка обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.
За словами Катерини Клавдієвої, отримати ваучер людина може у центрі зайнятості. Діє програма орієнтовно останні 5 років.