Концепція розвитку саду-городу у Полтаві: що передбачено

Концепція розвитку саду-городу у Полтаві: що передбачено

Концепція розвитку саду-городу у Полтаві: що передбачено
. Суспільне Полтава

У Полтаві створили концепцію розвитку міського саду-городу. Зокрема, мають створити публічний простір, відновити теплиці, які існують, а ще створити експериментальні ділянки. Про це Cуспільному розповів заступник директора комунальної організації «Інститут розвитку міста» Олександр Печененко. За його словами, розрахована концепція на п’ять етапів.

На території комунального підприємства «Декоративні культури» у Полтаві встановили теплицю. Зробили це у рамках всеукраїнської ініціативи «Сади перемоги».

А ще торік відновили близько 100 квадратних метрів грядок. На них виростили понад 100 кілограмів продукції. Це, зокрема, зелень та овочі, розповів заступник директора комунальної організації «Інститут розвитку міста» Олександр Печененко. За його словами, нині розробили концепцію розвитку міського саду-городу.

Концепція розвитку саду-городу у Полтаві: що передбачено
Концепція розвитку саду-городу у Полтаві. Суспільне Полтава

"Пріоритети, які визначили для розвитку, – це вирощування, навчання і спілкування. Ми бачимо цю територію як мультифункціональний простір, який слугуватиме для гуртування мешканців навколо городництва, навколо ідей міського городництва, вирощування, навчання, екоосвіти", - каже заступник директора комунальної організації «Інститут розвитку міста» Олександр Печененко.

"Звісно, це дуже цікаво. Я знаю, що, до прикладу, у Європі дуже багато проходить таких заходів, де збирається молодь і чимось допомагають. Навіть якщо це просто якісь активні вечори, де вони збираються, слухають музику, дивляться разом фільми. Якщо це також буде благодійна акція якась, збирають якісь кошти на щось, то це супер", - розповідає переселенка з Харківської області Тетяна Коротка.

Концепція розвитку саду-городу у Полтаві: що передбачено
Теплиця. Суспільне Полтава

Концепція, яку також розробили в рамках ініціативи «Сади перемоги», передбачає п’ять етапів – до 2026-го і надалі. Згідно з нею, цьогоріч мають відновити грядки, створити публічний простір та відновити частину теплиць, які є на території, під простір для навчання.

"Потім розвиток експозиційних ділянок, створення дитячого простору. Далі експериментальні ділянки, ярмаркова площа для якихось відкритих масштабних масових заходів. І безпосередньо вже реконструкція комплексу існуючих теплиць з під’їздами, з господарськими майданчиками" - каже заступник директора комунальної організації «Інститут розвитку міста» Олександр Печененко.

Концепція розвитку саду-городу у Полтаві: що передбачено
Ще не облаштована територія саду-городу. Майбутні відкриті грядки. Суспільне Полтава

За словами Олександра, до концепції можуть вносити зміни. У скільки обійдеться кожен з етапів, поки не прораховували. Цьогоріч втілювати заплановане хочуть за грантові гроші. 2023-го року впровадження концепції почнуть із посіву насіння у новій теплиці.

Як повідомив заступник директора організації «Інститут розвитку міста» Олександр Печененко, вирощену продукцію планують надавати переселенцям, які живуть у комунальних установах, та до навчальних закладів міста.

"Справа у тім, що не у всіх людей є гроші, розумієте? Не кожен міг поїхати звідси. Тому потрібно", - каже переселенка з Харкова Людмила Козакова.

На початок