На Полтавщині поліція перевіряє ймовірні місця торгівлі першоцвітами

На Полтавщині поліція перевіряє ймовірні місця торгівлі першоцвітами

На Полтавщині поліція перевіряє ймовірні місця торгівлі першоцвітами
. Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу/Facebook

У Полтавській області від початку березня правоохоронці перевіряють місця, де можуть торгувати першоцвітами. Про це Суспільному розповів речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб.

Рейди у ймовірних місцях незаконної торгівлі поліцейські влаштовують разом із екоінспекторами. Від початку місяця в Полтаві випадків продажу не виявили, розповів Василь Зуб.

Загалом на Полтавщині занесені до Червоної книги України близько 110 видів первоцвітів. Це, зокрема, горицвіт весняний, сон шороколистий, рябчики тощо. Найбільш поширені у регіоні – проліски. Вони починають квітнути приблизно від кінця лютого. Це залежить від температури, розповіла Суспільному директорка ландшафтного парку «Диканський» Ірина Черкаська. За її словами, через зривання таких рослин їм загрожує масове знищення.

Продаж та купівля першоцвітів – це порушення законів України про охорону навколишнього середовища, розповів Суспільному Василь Зуб. За його словами, за це притягають до адміністративної відповідальності, зокрема, за статтями «Торгівля з рук в несанкціонованих місцях» або «Порушення правил торгівлі на ринках». А за незаконне придбання та збут квітів, які внесені у Червону книгу України, передбачені штрафи від 1 700 до 3 655 гривень із конфіскацією рослин.

На початок