Трьом полтавським ОСББ планують відшкодувати вартість генераторів: коли саме

Трьом полтавським ОСББ планують відшкодувати вартість генераторів: коли саме

Трьом полтавським ОСББ планують відшкодувати вартість генераторів: коли саме
. Фото: Суспільне Полтава

Жителям трьох полтавських багатоповерхівок, у яких створені об’єднання співвласників, планують частково відшкодувати вартість придбаних генераторів. Це рішення мають затвердити члени виконкому Полтавської міської ради. Про це Суспільному розповіла завідувачка сектору з утримання житлового фонду міського управління ЖКГ Марина Харченко.

Полтавка Оксана Синицина мешкає у 10-поверхівці на вулиці Степового Фронту. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для дому минулої осені закупило генератор.

Трьом полтавським ОСББ планують відшкодувати вартість генераторів: коли саме
Дахова котельня. Фото: Суспільне Полтава

"Генератор, який закупило наше управління ОСББ, нам був просто життєво необхідний, оскільки наш будинок є досить автономним і працює за рахунок котельні, яка знаходиться на даху нашого будинку. Наш будинок не оминало жодне відключення світла", — каже мешканка будинку у Полтаві Оксана Синицина.

Генератор для дахової котельні обійшовся мешканцям у понад 120 тисяч гривень, каже голова ОСББ.

"Проаналізувавши ринок, знайшли генератор, який підходить по порадах нашої обслуговуючої фірми, і скинулися мешканцями. Ще дізналися про міську програму компенсації за генератори, на яку понадіялися", — говорить голова ОСББ у Полтаві Олена Рудік.

Трьом полтавським ОСББ планують відшкодувати вартість генераторів: коли саме
Трьом полтавським ОСББ планують відшкодувати вартість генераторів. Фото: Суспільне Полтава

Будинок на вулиці Степового Фронту – один із трьох, який має отримати відшкодування частини вартості генератора з бюджету громади, каже Марина Харченко. Воно подало документи до міського управління ЖКГ.

"У нас є рішення комісії депутатської (з питань містобудування – ред.) про виділення фінансування для трьох ОСББ: Гожулівська, 26, Гожулівська, 28, і Степового Фронту, 22.На 23 березня ми готуємо рішення виконкому про затвердження цього переліку на компенсації, і паралельно готуємо проєкт договору про співпрацю. Там буде зазначено, на які рахунки будуть гроші відшкодовані", каже завідувачка сектору з житлового фонду міського управління ЖКГ Марина Харченко.

Як розповіла Марина Харченко, після затвердження рішення ОСББ зможуть отримати компенсацію приблизно за два тижні. Загалом інші ОСББ чи житлові кооперативи

"Цей сезон, фактично, ми прожили завдяки генератору, але ж питання: коли повернуться нам гроші по міській програмі, хотілось би дізнатися. Тому що заявку ми подали в грудні, вже йде четвертий місяць, до цього часу чекаємо. Фінансування немає", — говорить голова ОСББ у Полтаві Олена Рудік.

Згідно з програмою, відшкодувати для ОСББ зможуть до 50% вартості генератора, але не більше за 40 тисяч гривень.

Що відомо

  • Програму компенсації частини витрат за придбання генераторів для ОСББ та житлових кооперативів ухвалили на сесії міської ради наприкінці листопада 2022-го. А 27 січня цього року зменшили фінансування до 1 мільйона гривень.

На початок