Обстеження судин: у Лубнах на Полтавщині встановили ангіограф

Обстеження судин: у Лубнах на Полтавщині встановили ангіограф

Обстеження судин: у Лубнах на Полтавщині встановили ангіограф
. фото: Суспільне Полтава

У Лубенській лікарні інтенсивного лікування на Полтавщині завершили встановлення ангіографа. Це обладнання, яке дозволяє обстежувати патології судин та дозволить оперативно лікувати інфаркт міокарда. Про це Суспільному розповів заступник директора лікарні Андрій Хорошковатий.

Кардіолог Лубенської лікарні інтенсивного лікування Андрій Попчук показує ангіограф - обладнання, яке призначене для дослідження судин.

"З допомогою ангіографа будемо лікувати гострі інфаркти міокарда. Це з допомогою стентування. Стентування - це операція з відновлення кровотоку в коронарних артеріях", — каже інтервенційний кардіолог Лубенської лікарні інтенсивного лікування Андрій Попчук.

Обстеження судин: у Лубнах на Полтавщині встановили ангіограф
Андрій Попчук, інтервенційний кардіолог Лубенської лікарні інтенсивного лікування. фото: Суспільне Полтава

Ремонт кабінету, де встановили ангіограф, та монтаж обладнання тривали майже рік. Нині роботи завершили, каже директорка лікарні.

"Минулого року було доставлено це обладнання, а цього року закінчена кімната (монтаж кімнати - ред.) за всіма нормативами, і обладнання було змонтоване", — говорить директорка Лубенської лікарні інтенсивного лікування Лариса Сухопар.

"Хворі, які з гострою серцевої патологією, до лікарні до нас приїжджають і з нашого району, і з районів, які до нас відносяться, до нашої лікарні. Ми їх вимушені транспортувати до обласних закладів, де їм надається спеціалізована допомога. Саме завдяки цьому апарату ми будемо мати можливість надавати цим хворим допомогу ближче, що буде скорочувати і час їхнього надходження", — розповідає завідувачка відділення невідкладної допомоги Лубенської лікарні Світлана Нестерчук.

Придбали апарат приблизно за 8,5 мільйонів гривень. Це гроші з держбюджету, каже Андрій Хорошковатий.

"Триває зараз оформлення дозволів на використання цього обладнання - це в частині радіаційного нагляду", — каже заступник директора Лубенської лікарні інтенсивного лікування Андрій Хорошковатий.

Обстеження судин: у Лубнах на Полтавщині встановили ангіограф
Кабінет, де встановили ангіограф. фото: Суспільне Полтава

За словами Андрія Хорошковатого, на отримання дозволів може знадобитися до двох місяців. Такі ж кабінети є у двох обласних медзакладах у Полтаві.

"Це буде третій повноцінний катлаб у Полтавській області. Це у нас так називається катеторізаційна лабораторія. Саме в місті Лубни, яке дуже зручно розташоване на магістралі, на трасі. Цей катлаб може покрити прилеглі райони, такі як Лохвицький район, Пирятинський район, Оржицький район, Хорольський район", — говорить серцево-судинний хірург Полтавського обласного кардіоцентру Євген Люлька.

Як розповів директор обласного кардіоцентру Костянтин Вакуленко, протягом 2022-го року на Полтавщині було майже 1800 випадків інфаркту міокарда.

На початок