У Полтаві безплатно стерилізували понад 300 безпритульних котів та кішок

У Полтаві безплатно стерилізували понад 300 безпритульних котів та кішок

У Полтаві безплатно стерилізували понад 300 безпритульних котів та кішок
. Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві безплатно стерилізують котів та кішок, які були або є безпритульними. Роблять це у рамках австрійської програми. Про це Суспільному розповів начальник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин КАТП-1628 Сергій Богодюк. Стерилізацію роблять, щоб регулювати чисельність безпритульних тварин.

Полтавка Людмила Назаренко принесла свою восьмимісячну кішку на безплатну стерилізацію. Про безплатну стерилізацію жінка дізналась від родички.

У Полтаві безплатно стерилізували понад 300 безпритульних котів та кішок
У Полтаві безплатно стерилізують безпритульних собак та котів. Фото: Суспільне Полтава

"Хотіли взяти для села, а вона була така грайлива. Звикли до неї і залишили в себе. Рветься до котів. Дуже багато у нас на подвір’ї котів. Для чого розплоджувати котів, якщо не в змозі їх забезпечити, краще стерилізувати", каже жителька Полтави Людмила Назаренко.

Стерилізують котів та кішок безплатно у Полтаві від 17 січня в рамках австрійської програми, каже Сергій Богодюк.

"У рамках цієї програми вже за цей період прийнято 914 заявок від громадян міста, від волонтерів, від опікунів, від небайдужих громадян, ті, що підгодовують тварин. Заключений договір та меморандум, підписаний на стерилізацію котів та кішок. Черга на сьогоднішній день на 2,5 місяці вперед розписана", — говорить начальник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин КАТП-1628 Сергій Богодюк.

У Полтаві безплатно стерилізували понад 300 безпритульних котів та кішок
У Полтаві безплатно стерилізували понад 300 безпритульних котів та кішок. Фото: Суспільне Полтава

Програма розрахована на котів та кішок, які були або є безпритульними. Заявки на операцію можна подати до КАТП-1628, каже Юлія Явір.

"Щоденно ми приймаємо близько 70 заявок, які обробляються, вносяться в реєстр заявок і кожного дня вони моніторяться. Необхідно людям, які записуються до нас, дати свої данні. Це прізвище, ім’я, по батькові, адресу і телефон для зв’язку. Першочергово в нас ідуть (стерилізуються – ред.) тварини, які вже вагітні, на перших термінах, які вже погуляли", — каже технологиня із реєстрації тварин підприємства КАТП-1628 Юлія Явір.

Операції проводять у клініці, з якою уклали договір. За день тут роблять до десяти операцій, каже Інна Карпенко.

"Повністю видаляється яєчники, роги матки та матка. Після цього кішечки взагалі не можуть завагітніти та не просяться до котика. Котику повністю видаляються сім'яники. Метою проєкту є стерилізація та вакцинація бездоглядних тварин. І цим самим регуляція їх чисельності", — каже лікарка ветеринарної медицини Інна Карпенко.

У Полтаві безплатно стерилізували понад 300 безпритульних котів та кішок
Стерилізація безпритульних котів та кішок. Фото: Суспільне Полтава

Програма триватиме до кінця 2023-го року. За цей час планують стерилізувати 10 тисяч тварин в Україні. Із них у Полтаві близько тисячі. Нині операції зробили понад 300 тваринам, каже Юлія Явір.

"В клініці з внутрішньої сторони вуха лікар ставить татуювання.Або дата ставиться, або відмітка клініки про те, що це стерилізована тварина. Це полегшує вилов і ми не наражаємо тварин на повторне проведення операції. Отримую фотофіксацію з клініки, які саме тварини були простерилізовані, і веду реєстр вже стерилізованих тварин. Даний реєстр потім виставляється на нашому сайті", — каже технологиня із реєстрації тварин підприємства КАТП-1628 Юлія Явір.

Скільки безпритульних котів та кішок у Полтаві, не підраховували, розповів начальник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин КАТП-1628 Сергій Богодюк.

Читайте також

У Полтаві оголосили тендер на 700 тисяч гривень для вакцинації і стерилізації безпритульних собак

На початок