На Полтавщині продовжили термін заборони на вилов щук: що відомо

На Полтавщині продовжили термін заборони на вилов щук: що відомо

На Полтавщині продовжили термін заборони на вилов щук: що відомо
. Фото: Суспільне Полтава

Ловити щук на Полтавщині не можна до літа. Заборона діятиме і під час нересту. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу іхтіології Полтавського рибоохоронного патруля Юлія Бондарь.

Заборона на вилов щук сприятиме збереженню популяції цієї риби, каже начальниця відділу Полтавського рибоохоронного патруля Юлія Бондарь.

"Нині до 31 березня діє заборона на вилов щуки у період переднерестової активності, а приблизно до 9 червня – це саме період нересту. Термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але і на час переднерестової активності, адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри", – пояснює Юлія Бондарь.

За її словами, заборона діятиме орієнтовно до 9 червня 2023-го року, згідно з новими правилами любительського та спортивного рибальства. Остаточні дати заборони фахівці будуть узгоджувати з інститутом рибного господарства.

"За незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки буде становити 3 468 гривень", – повідомила начальниця відділу іхтіології Полтавського рибоохоронного патруля Юлія Бондарь.

Що відомо

  • З 9 грудня 2022 року в Україні почали діяти нові правила любительського і спортивного рибальства.
  • Від 15 лютого на Полтавщині заборонено виловлювати щук у всіх водоймах.
На початок