«Я здатна на більше»: Ярослава Ялисоветська з Полтавщини майже рік тренується за кордоном

«Я здатна на більше»: Ярослава Ялисоветська з Полтавщини майже рік тренується за кордоном

«Я здатна на більше»: Ярослава Ялисоветська з Полтавщини майже рік тренується за кордоном
. world atletics

З травня минулого року легкоатлетка з Кременчука Ярослава Ялисоветська живе та тренується на спортивній базі в португальському Лісабоні. Нині із дівчиною працюють два тренери. Суспільне поспілкувалось із спортсменкою про підготовку до змагань, умови для тренувань та про плани на цей сезон. Більше про це – читайте далі.

Через повномасштабне вторгнення Росії призерка чемпіонатів України з легкої атлетики Ярослава Ялисоветська виїхала за кордон. Нині вона живе та тренується у португальській столиці.

Проживання мені забезпечує федерація легкої атлетики Португалії, за що я їм вдячна. Я проживаю в спеціальному центрі для спортсменів високого рівня, де до змагань готуються португальські спортсмени з різних видів спорту. Тут є усі необхідні умови: харчування, фізіотерапевт, масаж, басейни. Недалеко від центру є стадіон і манеж, де я тренуюся.
«Я здатна на більше»: Ярослава Ялисоветська з Полтавщини майже рік тренується за кордоном
Ярослава Ялисоветська на змаганнях і тренуваннях. По центру фото з португалським тренером Жоау Абрантешем. Колаж з фото наданих Ярославою Ялисоветською

Тренерка Олена Голуб готує Ярославу до змагань дистанційно з Києва. Також є португальський тренер, який допомагає, розповідає Ярослава.

Зараз мене тренує два тренери. Основну програму для тренувань мені пише моя тренерка з Києва Олена Голуб. У змагальний період, коли треба більше розуміти спортсмена і підлаштовуватись під умови, мене тренує португальський тренер Жоао Абрантеш. Особливо він корисний під час змагань, може підказати технічні моменти. Якщо це якась мікротравма, він може підкорегувати тренувальний процес, бо робити це тренеру з України дистанційно важко.
«Я здатна на більше»: Ярослава Ялисоветська з Полтавщини майже рік тренується за кордоном
Відкритий чемпіонат Португалії з легкої атлетики. фото надані Ярославою Ялисоветською

Крайні змагання, у яких брала участь спортсменка, були 19 лютого. На відкритому чемпіонаті Португалії серед дорослих 19-річна спортсменка на дистанції 800 метрів здобула «бронзу».

Це були контрольні змагання, і була конкуренція. Цього раніше мені не вистачало. Але був мінус, нам сказали не з доріжок стартувати, а з лінії. Через це спортсмени трохи заважали один одному, але результатом я задоволена. Якщо порівнювати чемпіонати України та Португалії, то наш чемпіонат набагато сильніший був. Прямо зараз, можливо, рівні через те, що не всі українські спортсмени можуть готуватись, як раніше.

У січні 2023-го року Ярослава приїздила на командний чемпіонат України. Влітку відбудеться чемпіонат України. Але головний старт – це чемпіонат Європи серед молоді, говорить спортсменка.

У квітні почнуться тренувальні збори в Португалії. Наприкінці травня відбудеться чемпіонат Лісабону. Потім у червні знову збори, а далі підготовка до чемпіонату Європи серед молоді, який відбудеться у Фінляндії у серпні. Моя ціль – бігти в фіналі. І я думаю, я здатна на більше. Думок про друге громадянство немає. Є програми для спортсменів до 18 років, але я про зміну громадянства навіть не думала. Стараюсь більше навчатись. Я це роблю дистанційно і поєдную з тренуваннями.

Що відомо

  • Ярослава Ялисоветська – легкоатлетка з Кременчука. Учасниця чемпіонату світу з легкої атлетики серед юніорів 2022-го року. Призерка та медалістка юніорських чемпіонатів та кубків України.
  • Разом з Ярославою на спортивній базі у Лісабоні живуть та тренуються Чемпіон України з штовхання ядра Роман Кокошко та багаторазовий чемпіон Європи з плавання Андрій Говоров.
На початок