Понад 100 людей на Полтавщині за тиждень подали заявки на вступ до штурмових бригад "Гвардії наступу". Із них 25 уже прийняли на службу. Про це 10 лютого розповів заступник начальника обласної військової адміністрації Олексій Бруслик. Батальйони працюватимуть у складі структур Нацполіції, Прикордонної служби та Нацгвардії.
18-річний Богдан Рябокінь із Опішні приходив подати документи на вступ у новостворену штурмову бригаду. Її формують у рамках національної кампанії "Гвардія наступу".
"Я випустився зі школи 2022-го року, це якраз почалася війна (повномасштабна – ред.). І я запланував вступити у виш військовий. Я готувався до цього, приїхав туди, але не все в Києві склалось, тому тепер я тут. Я відчуваю, що я можу. І якщо я можу, то чому б і ні. Найважче було бачити, як мати переживає, і зробити цей вибір", – каже житель селища Опішня Богдан Рябокінь.
Заявки від добровольців на вступ у штурмові бригади приймають у полтавському Центрі надання адміністративних послуг від 3 лютого. За тиждень на Полтавщині звернулося приблизно 100 людей, каже заступник начальника обласної військової адміністрації.
"25 людей уже уклали контракти по різних батальйонах. Вони будуть мати гарантії тих правоохоронних органів, в які вони будуть вступати в бригади. Треба буде пройти медкомісію для того, щоб перевірити боєготовність і можливість виконувати ті завдання, які будуть ставитися перед бригадою. І, звичайно, фізпідготовка. Рекрутинг здійснюється на базі Центрів надання послуг, і в електронному вигляді також можна подавати заявки", – говорить заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик.
"Кандидати, які збираються до нас прийти, повинні мати з собою паспорт, військовий квиток і ксерокопію цих документів. Вони заповнюють у нас заяву, направляються у військову частину. Звідти їх везуть на військово-лікарську комісію, вони її проходять. Якщо все успішно, то формуються команди, і їх вже транспортом відправляють в бригади, які вони для себе обрали", – розповідає офіцер групи інформації та комунікації Національної гвардії України Артем Бархан.
Новостворених штурмових бригад – вісім. По одній у складі Державної прикордонної служби та Нацполіції, а шість інших – підрозділи Національної гвардії України. Ці бригади візьмуть участь у звільненні Луганщини, Донеччини та Криму, каже Дмитро Романов.
"Ці люди безпосередньо підписують контракт з Міністерством внутрішніх справ. Кістяком, основою цих бригад є люди, які вже мають бойовий досвід, вже є професійними. Тобто люди, які навіть не мали такого досвіду, які долучаться, у них будуть і інструктори, і наставники", – каже начальник Полтавської РВА Дмитро Романов.
Навчатимуть бійців до трьох тижнів. Це робитимуть українські та закордонні інструктори. Подати документи можуть жінки та чоловіки від 18 до 55 років.
Доки бригади не укомплектують, прийматимуть документи у чотирьох Центрах надання адміністративних послуг у Полтаві, Кременчуці, Миргороді та Лубнах.