Полтавського блогера підозрюють у створенні загрози національній безпеці

Полтавського блогера підозрюють у створенні загрози національній безпеці

Полтавського блогера підозрюють у створенні загрози національній безпеці
. Фото: Управління СБУ у Полтавській області

10 лютого у Полтаві вручили підозру чоловікові, який, ймовірно, закликав до повалення конституційного ладу та до зміни меж України. Про це Суспільному повідомила речниця обласного управління Служби безпеки України Інна Усова.

За її словами, підозрюваний – місцевий блогер. За даними правоохоронців, він публічно закликав до захоплення державної влади в Україні та фізичної розправи над вищим військово-політичним керівництвом.

"Крім цього, він розповсюджував образливі вислови щодо однієї з національних меншин, що призводило до загострення внутрішньої обстановки у регіоні. Свої провокаційні дописи публікував на власних сторінках у Facebook та Instagram. У ході розслідування слідчі СБУ ініціювали проведення відповідних експертиз, які підтвердили факти злочинної діяльності ворожого пропагандиста. Своїми діями загрожував національній безпеці України", – розповіла Інна Усова.

корнєєв
Полтавського блогера підозрюють у створенні загрози національній безпеці. Фото: Управління СБУ у Полтавській області

30-річний підозрюваний, ймовірно, поширював заклики від серпня до листопада 2022-го року, йдеться на офіційному сайті Полтавської обласної прокуратури. У повідомленні вказано, що під час обшуків правоохоронці вилучили мобільні телефони та комп’ютерну техніку чоловіка.

корнєєв
Полтавцеві повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу. Фото: Управління СБУ у Полтавській області

За словами речниці СБУ на Полтавщині Інни Усової, полтавцеві повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу:

  • частинами другою та третьою статті 109 – "Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади";
  • за частиною першою статті 110 – "Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України".

Найбільша санкція – позбавлення воліПозбавлення волі — це кримінальне покарання, що являє собою примусову ізоляцію злочинця від суспільства та тримання його в спеціалізованій установі з певним режимом відбування. на строк від трьох до п’яти років із конфіскацією майна або без такої.

Нині вирішують питання про обрання для полтавця запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, розповіла речниця.

На початок