«Армія відновлення»: як працює на Полтавщині

«Армія відновлення»: як працює на Полтавщині

«Армія відновлення»: як працює на Полтавщині
. Бригада "Армії відновлення" працює у Золочеві. Лютий 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

За місяць 2023-го року на Полтавщині до проєкту «Армія відновлення» долучилося найбільше учасників серед інших регіонів України. Ініціатива передбачає залучення людей до суспільно корисних робіт. Більше про це Суспільному розповіла директорка обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

Від початку року до проєкту «Армія відновлення» на Полтавщині залучили 1 157 працівників:

  • у січні – 670 людей;
  • у лютому – 487 людей.
«Наш регіон – один із лідерів в Україні. По Полтавщині найбільше робіт організовують Градизька та Кременчуцька громади. А є громади, які майже не залучені», – розповіла Катерина Клавдієва.

За її словами, люди можуть займатися різними роботами. Це, зокрема, підготовка укриттів, заготівля дров, допомога людям похилого віку, впорядкування територій, праця у пунктах незламності тощо.

«Суспільно корисні роботи ми на Полтавщині розділяємо на два напрямки: на потреби армії та на економічні потреби регіону. Це також залежить від потреб громади, де залучаємо працівників».

Учасники «Армії відновлення» мають право на:

  • укладення строкового трудового договору;
  • охорону праці та загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • збереження статусу безробітного на період суспільно корисних робіт.

За цю працю люди отримують щонайменше 6 700 гривень. Це розмір мінімальної зарплати в Україні. Оплата може бути більшою, якщо громади нададуть додаткове фінансування зі своїх бюджетів.

«Фінансування ми отримуємо із фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Ніяких затримок чи дефіцитів не передбачається. Програма працюватиме, поки є військовий стан», – каже Катерина Клавдієва.

Що відомо

  • Проєкт «Армія відновлення» в Україні запровадив уряд восени 2022-го року. Це зробили для залучення людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання суспільно корисних робіт.
  • «Армія відновлення» почала працювати на Полтавщині з листопада. 2022-го року до робіт у регіоні долучили понад 700 людей.

Читайте також

Компенсації за працевлаштування ВПО на Полтавщині: скільки отримали та як змінилися суми

На початок