У другій міській лікарні Полтави волонтери безплатно виконують реабілітаційні масажі для пацієнтів. Зокрема, працюють із тими, хто постраждав від війни. Про це розповів керівник загону та лікар Сергій Постернак.
76-річна Ганна Литвиненко з Харкова лікується у 2-й міській лікарні Полтави. Сюди потрапила чотири дні тому з гіпертонією.
"Це наслідки цієї війни, що ми пережили. У мене скаче той тиск туди-сюди. Було дуже-дуже тяжко, я пробула під бомбами місяць і потім уже ніяка нервова система не витримала, я винайняла таксі і приїхала", — каже переселенка з Харкова Ганна Литвиненко.
"Хронічні захворювання, під час панічних атак і стресів відновилися. Це гіпертонічні хвороби, це запалення суглобів, післяопераційні. Багато хронічних хвороб, які загострилися", — говорить керівник волонтерського загону "Шлях до милосердя" Сергій Постернак.
Для реабілітації таких пацієнтів понад пів року виконують масажі волонтери із загону "Шлях до милосердя", який організував Сергій Постернак.
"У своїй практиці для реабілітації ми застосовуємо техніку масажу, оздоровчого масажу, інструментального масажу, кінезотерапія (? – метод реабілітації, що базується рухах м'язів та суглобів), гімнастику, дихальну гімнастику, скандинавську ходьбу, психотерапію", — говорить керівник волонтерського загону "Шлях до милосердя" Сергій Постернак.
"Коли серцево-судинні хвороби, потрібен легенький, неквапливий масаж, тому, що він розганяє кров, робиться кращим кров’яний тиск. Нашим людям потрібна допомога, а я роблю те, що можу", каже волонтер Станіслав Рябич.
У загоні із десяток волонтерів. Із пацієнтами працюють щодня безплатно й у вільний час, каже Анна Матвієнко.
"Масаж робиться цей, що зараз, для зниження тиску, для покращення кровообігу, для полегшення стану, розслабляє, допомагає реабілітуватися після хвороби", — каже волонтерка Анна Матвієнко.
Як розповів керівник волонтерів Сергій Постернак, кількість пацієнтів, яким допомогли, не рахують.