У районних центрах Полтавщини почали обмінювати лампи розжарювання на LED: де це зробити

У районних центрах Полтавщини почали обмінювати лампи розжарювання на LED: де це зробити

У районних центрах Полтавщини почали обмінювати лампи розжарювання на LED: де це зробити
. Фото: Суспільне Полтава

Обмінювати лампи розжарювання на енергоощадні у районних центрах Полтавської області та деяких громадах можна у стаціонарних поштових відділеннях. Про це Суспільному розповів директор Полтавської філії "Укрпошти" Юрій Набасов.

За його словами, обміняти лампи можна у всіх стаціонарних поштових відділеннях, де вони є у наявності. Окрім Полтави, від 7 лютого, зокрема, зробити це можна у Кременчуці, Миргороді та Лубнах.

"Поки що на область дали 100 тисяч ламп. Очікуємо взагалі по програмі близько 1,5 мільйони (LED-ламп – ред.). На цьому тижні має прийти ще фура, теж будемо розвозити. Спочатку обласний центр, потім районні, а потім і пересувні відділення отримають певну кількість ламп для того, аби їх можна було обміняти у селах", – говорить Юрій Набасов.

Обмін роблять у рамках всеукраїнської програми за підтримки Європейського Союзу та Уряду України задля зменшення навантаження на енергосистему країни. Одна людина може замінити не більше п’яти ламп розжарювання.

Обміняти лампи можна за допомогою застосунку "Дія", де в розділі "Послуги" обрати "обмін лампочок". Також людина може прийти до стаціонарного відділення "Укрпошти" та обміняти лампи, говорить Юрій Набасов.

"Є певні умови обміну у стаціонарному відділенні. Людині повинно бути не менше 18 років, має бути громадянином України, мати ідентифікаційний код та дійсний паспорт. Принести може до п'яти ламп, прийти та обміняти можна лише раз".

Як повідомив Юрій Набасов, від початку реалізації проєкту у Полтавській області обміняли понад 60 000 ламп.

Що відомо

  • У Полтаві безплатно обмінювати лампи розжарювання на LED почали від 30 січня. Роблять у рамках всеукраїнської програми.
  • Усього Україні планують надати 50 мільйонів LED-ламп із них 30 мільйонів вже закупили, розповів Суспільному директор Полтавської філії "Укрпошти" Юрій Набасов.
На початок