Понад 600 людей отримали безплатну психологічну та юридичну допомогу від мобільних бригад. Вони діють на Полтавщині від початку повномасштабної війни. Про це Суспільному розповіла фахівчиня бригади Ганна Шпортун. За її словами, звернутися по допомогу можна у Полтаві, Лубнах та Кременчуці.
Харків’янка Марина приходила на прийом до мобільної бригади, аби отримати психологічну допомогу. Просить не показувати її обличчя та не називає прізвище.
"Через те, що трапилися воєнні дії в нас, я змушена була переїхати разом із сім’єю до Полтави. Ми проживаємо зараз у родичів. Кімнатка там невеличка, проживаємо ми втрьох – із чоловіком і з дитиною. Це сільська місцевість. З родичами конфліктна ситуація, самі розумієте, у чужому будинку, то на кухні постійні сварки. Можливо якісь поради дадуть, що робити в даній ситуації", – каже переселенка з Харкова Марина.
Про роботу такої мобільної бригади жінка дізналася від поліції. Від 24 лютого вони безплатно надають психологічну, юридичну та за потреби гуманітарну допомогу місцевим жителям і переселенцям, каже фахівчиня із соціальної роботи мобільної бригади Ганна Шпортун.
"Бригада складається із двох осіб – це фахівець із соціальної роботи та психолог. Кожна бригада має авто і можливість виїжджати на виклики. Співпрацюємо із державними установами, це з соціальними службами, поліцією, службами у справах дітей. Отримуємо інформацію про осіб, які потребують нашої допомоги. Клієнтами наших бригад є особи, що постраждали від сімейного насильства, або які знаходяться в такій кризовій ситуації. Зараз в умовах військових дій, досить багато людей вийшли за зону комфорту і мають певні проблеми у стосунках, сім’ї", – пояснює Ганна Шпортун.
"Можуть звертатися і чоловіки, і жінки. Буває, що звертаються і діти. Ми працюємо і з дітьми, це від 12 років. І найстаршій нашій клієнтці був 91 рік", – говорить психологиня мобільної бригади Надія Литвяк.
За словами Надії Литвяк, нині отримали допомогу 600 людей.
Усього на Полтавщині працює чотири мобільні бригади. Дві у Полтаві, а ще по одній у Лубнах та Кременчуці. Вони діють у рамках фонду ООН у галузі народонаселення України, а фінансуються урядами Великої Британії, Канади та Європейським Союзом.
"У нас проходить тут і стаціонарне консультування на офісі, ми домовляємося із людиною на певний час, коли їй буде зручно. Ми знаходимося зараз на базі бібліотеки №2. Допомагаємо зараз більше емоційно. Тому що дуже багато людей приходить, у яких є стресові ситуації, які накопичились за довгий період. Тим паче дуже багато людей втратили роботу", – розповідає бригади Надія Литвяк.
За її словами, планують надавати допомогу, доки у цьому буде потреба.