Поліцейські офіцери на Полтавщині: у скількох громадах запрацюють 2023-го

Поліцейські офіцери на Полтавщині: у скількох громадах запрацюють 2023-го

Поліцейські офіцери на Полтавщині: у скількох громадах запрацюють 2023-го
. Фото: Національна поліція України

У Полтавській області цього року поліцейські офіцери мають запрацювати у щонайменше чотирьох громадах. Про це Суспільному розповіла начальниця сектору взаємодії з громадами обласної поліції Ольга Берестова.

Зокрема, у січні закінчив навчання поліцейський, який буде працювати у Мачухівській громаді, говорить Ольга Берестова.

"Триває процес призначення його на посаду, так як людина, яка проходила конкурс і виявила бажання працювати тут, зараз працює у Київській області. Зараз є десь три громади, які точно хочуть брати участь у програмі у цьому році".

Програму "Поліцейський офіцер громади" реалізовують нині у 23 громадах регіону. Загалом у них працює 35 правоохоронців.

"Однією із умов є те, що територіальна громада облаштовує належне місце для роботи, тобто поліцейську станцію, придбає службовий автотранспорт для працівника. Поліція у свою чергу проводить відбір і навчання. Заробітну плату, одяг та інші необхідні речі забезпечує поліція".

Охочі стати поліцейськими офіцерами у громадах мають пройти відбір, а згодом спеціальне навчання.

"У конкурсі можуть брати участь діючі працівники поліції, які мають вислугу півтора роки, мають посвідчення водія і добре зарекомендували себе на службі. Вони подають онлайн-анкету, в подальшому проходять на наступний етап – тестування на загальні знання і психологічне тестування. Наступним етапом є співбесіда. Якщо людина проходить, відправляється на навчання. Триває воно 2,5 місяці".

Поліцейські офіцери у громадах на Полтавщині за 2022-й рік склали близько 3,5 тисяч адміністративних протоколів, із них, зокрема, 700 за порушення правил дорожнього руху. Крім того, вони розпочали приблизно 140 різних кримінальних проваджень, розшукали 30 людей та 7 машин.

Що відомо

  • Проєкт "Поліцейський офіцер громади" на Полтавщині стартував у листопаді 2020-го.
  • Для участі у проєкті громада має укласти спільний меморандум із управлінням Національної поліції. У документі узгоджують питання, зокрема, щодо облаштування робочого місця для офіцера.
На початок