Військовий Євгеній Носуль із Горішньоплавнівської громади з пораненням перебував у російському полоні понад три місяці. Чоловік один із 50 військовополонених, яких повернули в Україну під час обміну 1 грудня. Нині він реабілітується в одному із медичних закладів на Полтавщині.
29-річний військовий Євгеній Носуль робить вправи у кабінеті фізичної реабілітації в одному з медзакладів Полтавщини. Відновлення Євгенію необхідне після 100 днів у російському полоні. Євгеній родом із села Солошине у Горішньоплавнівській громаді. Він один із 50 військовополонених, якого повернули в Україну 1 грудня.
![Військовий Євгеній Носуль із Полтавщини понад 100 днів був у російському полоні Військовий Євгеній Носуль із Полтавщини понад 100 днів був у російському полоні](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x1.78/0e3aa2d6a7431b28.jpg)
"Моя військова кар’єра почалася недавно, це липень цього року. Коли почалася повномасштабна війна, я отримав сповіщення, що мене мобілізують. Зателефонували, я потім пішов у військкомат, і мені сказали, що 1.07 о 20:00 виїзд", — каже військовий Євгеній Носуль.
Протягом місяця Євгеній був на навчанні, а на початку серпня потрапив у окрему десантно-штурмову бригаду.
"Ми стояли між Херсонською і Миколаївською областю. Був бій, перший і єдиний. Із 6 до 15 серпня у нас кожного дня була перша бойова готовність, ми мали виїжджати, ми були резервна рота. Нас до сотні чоловік було", — додав військовий Євгеній Носуль.
![Військовий Євгеній Носуль із Полтавщини понад 100 днів був у російському полоні Військовий Євгеній Носуль із Полтавщини понад 100 днів був у російському полоні](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x1.78/989628231fa39c39.jpg)
15 серпня бригада Євгенія йшла замінювати військових на передовій.
"Ми йшли пів дня – з обіду до вечора. Це все відбувалося під мінометними обстрілами, над нами літаки-винищувачі пролітали. Нашу посадку обстрілювали фосфором, "вертушка" (вертоліт – ред.) працювала. Ми ховалися, окопувалися", — каже Євгеній Носуль.Тоді ж військовий отримав поранення та разом із побратимами потрапив у полон. Близько тижня пробули у місті Нова Каховка на Херсонщині.
"В ту ж ніч в нас допити були. Так, як я мобілізований, я там (на війні – ред.) пробув два тижні. Я навіть ім’я ротного свого не знав. Вони не вірили, що я не знаю. Почали лякати і застосовувати фізичні тортури, пальцем тикати в рану. Я за весь допит тричі втрачав свідомість. Годували нас дуже погано. Не знаю, як ця страва називається, типу суп, але без нічого, у пластиковому стаканчику раз у день", — каже Євгеній Носуль.
![Військовий Євгеній Носуль із Полтавщини понад 100 днів був у російському полоні Військовий Євгеній Носуль із Полтавщини понад 100 днів був у російському полоні](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x1.78/7e8bd616fa1073d8.jpg)
Із Нової Каховки українських воїнів відвезли у Севастополь у тимчасово окупованому Криму, а згодом у Росію.
"Нас переправляли, щоб зламати моральний дух та фізичний.Там страшно, сильно страшно, там не просто фізично б’ють чи морально принижують, там катують людей кожного по-різному. Когось током б’ють. Все, що їм подобається, вони все це роблять", — додав військовий.
"Пацієнт прибув до медичного центру 1 грудня після мінно-вибухової травми, вогнепального осколкового поранення верхньої третини правого стегна. Пройшов всі консультації вузькопрофільних спеціалістів, необхідні обстеження, наразі перебуває на етапі відновного лікування", — каже завідувачка відділення медичної реабілітації Оксана Співак.
![Військовий Євгеній Носуль із Полтавщини понад 100 днів був у російському полоні Військовий Євгеній Носуль із Полтавщини понад 100 днів був у російському полоні](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x1.78/331fec5e56b572e4.jpg)
"15 серпня отримав осколковий перелом верхньої третини правого стегна у ділянці шийки, пацієнта готуємо на ендопротезування", — каже хірург Роман Козлов.
Після повернення в Україну насамперед зателефонував мамі – вперше за понад три місяці.
"Я просто говорила: «Дякую, дякую, дякую», і бажала тобі багато всього хорошого. Перша зустріч була такою, тільки сльози радості. А коли дізналася про обмін, взагалі ледь серце не вискочило. Тиск 195 на 120 відразу, чекали дзвіночка", — каже мати військового Інна Носуль.
Наразі лікарі готують Євгенія до операції, яка має відбутися у Києві.
"Хлопці, які там були, ми підтримували одне одного моральним духом, сміялися, жартували і якось просто звиклися із усім. Вдома добре. А те, що якийсь період не зможу на ногу ставати, то все нічого", — каже військовий Євгеній Носуль.