На Полтавщині у трьох закладах, де проживають переселенці, ремонтують кімнати, а також забезпечують технікою. Роблять це у рамках проєкту "Модернізація колективних центрів", який започаткував благодійний фонд "Карітас Полтава". Про це Суспільному розповів координатор проєкту Олександр Мошенець.
У школі села Лютенські Будища, що на Полтавщині, триває ремонт санвузлів. Нині у закладі проживають 37 переселенців. Тут їх приймають від початку повномасштабного вторгнення.
"На даний час люди проживають у навчальних класах, а діти навчаються дистанційно. На час ремонту деякі виїхали, але всі повернуться, як ми закінчимо. Душеві кімнати будуть відновлені, туалети та пральна кімната", — каже директорка Лютенськобудищанської школи Наталія Таран.

Ремонт виконують у рамках проєкту "Модернізація колективних центрів", який започаткував благодійний фонд "Карітас Полтава".
"Це масштабний проєкт по модернізації колективних центрів притулку для внутрішньо переміщених осіб. Вже проводяться роботи в Бірках, Лютенськобудищанська школа, Сергіївка, ще планується Кременчук і Сухорабівка Решетилівського району (нині Решетилівська громада – ред.). Цей проєкт існує за підтримки «Карітас Люксембург». За їх підтримки проводиться фінансування. Приблизно десь на один колективний центр припадає до пів мільйона гривень", — говорить координатор проєкту "Модернізація колективних центрів" Олександр Мошенець.
"У нас комплексне замовлення на сантехніку, плитку. Повністю вирівнюємо стіни гіпсокартоном. Тоді укладання плитки, заміна сантехніки, заміна проводки", — розповідає виконроб Микола Павловець.

Ремонт у Лютенськобудищанській школі стартував на початку грудня. Завершити його планують 26 грудня. В одному із навчальних класів разом із родиною проживає 65-річна Ольга Акольцева.
"Ми із собачками, і з дітками, і з внуками тут. Приїхали сюди. Тут нас дуже добре зустріли. Все у нас тут добре, турбуються про нас, лікують, лікарів викликають, приїжджають волонтери, годують нас", — каже жителька Харкова Ольга Акольцева.
"У нашому окрузі на даним момент проживає 131 людина. 37 проживає в школі і в приватному секторі проживає 94 людини. По будинках проживають люди. До нас самих перших приїхали у Зінківській громаді. 27 лютого з Волновахи до нас приїхали, з Бахмута є люди, Донецька, Харківська, Сумська область", — говорить староста Лютенськобудищанського старостинського округу Михайло Білик.

Облаштовують душову кімнату і у школі села Бірки, де також живуть переселенці.
"Це наша кімната. Тут ми проживаємо. У нас тут чотири людини. Тут чоловік у нас. У нього розбили будинок, де він проживав у Донецькій області. Зараз тут людей 18, то було 25, але молодь поїхала", — розповідає жителька Донеччини Валентина Коломієць.
"Зараз ми наносимо шпаклівку на стіну для того, щоб волога не поступала на саму поверхню, ну і для того, щоб нанести в подальшому фарбу", — каже ремонтник Костянтин Ангелов.
Діятиме проєкт до кінця 2022-го року, розповів Олександр Мошенець.
"Там можливо за погодженнями із нашими донорами, партнерами, якщо більш масштабні роботи, які потребують погодних умов, технічного плану, то може воно трішки і затягнеться до тепла. Але основні роботи проводяться до кінця року", — говорить координатор проєкту "Модернізація колективних центрів" Олександр Мошенець.
Читайте також
У Кременчуці 160 сімей переселенців отримали тимчасове безплатне житло