На Полтавщині діє заборона на вилов раків: чому та поки

На Полтавщині діє заборона на вилов раків: чому та поки

На Полтавщині діє заборона на вилов раків: чому та поки
. Фото: Хмельницький рибоохоронний патруль

Від 1 грудня у водоймах Полтавщини заборонено ловити раків. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу іхтіології Полтавського рибоохоронного патруля Юлія Бондарь. За кожного виловленого рака доведеться сплатити понад 3 тисячі гривень. А ще передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність.

Від 1 грудня і до 30 червня ловити раків на водоймах Полтавщини заборонено, адже в цей час у них триває період спарювання та виношування ікри.

За кожного виловленого рака у період заборони доведеться сплатити 3 332 гривні збитку. А ще передбачена адміністративна відповідальність.

"Вилов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, відповідальність за яке передбачена як за частиною третьою та четвертою статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає штраф від 51 до 170 гривень, а за частиною третьою від 340 до 680 гривень з конфіскацією знарядь, які є власністю порушника", – каже начальниця відділу іхтіології Полтавського рибоохоронного патруля Юлія Бондарь.

За порушення заборони також можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Згідно зі статтею 249 Кримінального кодексу України, передбачений штраф від 17 до 85 тисяч гривень або обмеженнячи позбавлення волі на строк до 3 років.

Торік у регіоні під час такої заборони вилучили 48 кілограмів незаконно виловлених раків, повідомила начальниця відділу іхтіології Полтавського рибоохоронного патруля Юлія Бондарь.

Що відомо

  • Із 1 квітня на Полтавщині заборонили промисловий вилов риби та пересуватися населенню на плавзасобах річками. Пересуватися на водоймах можуть лише певні категорії. Це, зокрема, військові, правоохоронці.
На початок