НАБУ і САП оголосили підозру колишньому голові Полтавської ОДА Валерію Головку

НАБУ і САП оголосили підозру колишньому голові Полтавської ОДА Валерію Головку

НАБУ і САП оголосили підозру колишньому голові Полтавської ОДА Валерію Головку
. колаж Суспільного фото: НАБУ та Валерій Головко

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 26 жовтня повідомили колишньому голові Полтавської обласної державної адміністрації, а також його заступнику та раднику про підозру в одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві. Про це повідомляють на сайті НАБУ і сторінці САП у Facebook.

За даними слідства, 2017-го року голова Полтавської ОДА за пособництва своїх першого заступника та радника одержав від директора приватної компанії 176 тисяч євро та автівку «Mercedes-Benz» вартістю понад 7,5 мільйонів гривень. В обмін на це компанія отримала перемогу у тендері з обслуговування автодоріг, інформують у НАБУ.

Усі підозрювані на той момент були на посадах. Їхні імена не назвала жодна зі структур. Діючим головою ОДА 2017-го року був Валерій Головко, а його першим заступником Андрій Пісоцький.

Ексголову ОДА підозрюють за двома статтями кримінального кодексу – це "Одержання неправомірної вигоди" та "Шахрайство в особливо великих розмірах". Максимальна санкція – 12 років позбавлення волі. За цими ж статтями вручили підозри співучасникам – заступнику та раднику.

Що відомо

  • 22 лютого 2019-го року детективи Національного антикорупційного бюро обшукали кабінети посадовців в облдержадміністрації. Зокрема, тодішнього голови Полтавської ОДА Валерія Головка. Тоді речниця НАБУ Світлана Оліфіра Суспільному повідомила, що обшуки проводили за фактом ймовірного вимагання та отримання неправомірної вигоди.
  • Менше, ніж за місяць, під час візиту до Полтави п’ятий президент Петро Порошенко повідомив про звільнення з посади Валерія Головка.
  • Наприкінці грудня 2019-го власник приватної компанії, яка обслуговувала дороги Полтавщини, під час інтерв'ю в одному з інтернет-видань звинуватив Валерія Головка, його першого заступника Андрія Пісоцького та директора департаменту будівництва Тимофія Голбана у хабарництві. Він розповів, що подарував авто колишньому керівнику обласної адміністрації, неодноразово давав хабарі, оплачував відпочинок, привозив техніку і продукти на замовлення чиновників. У відповідь на це під час інтерв’ю на цьому ж інтернет-ресурсі Валерій Головко заперечив звинувачення у хабарництві, зазначивши, що йому ніхто не платив.
На початок