Як полтавцям розпізнати дрон "Shahed" та як діяти: роз’яснення військового

Як полтавцям розпізнати дрон "Shahed" та як діяти: роз’яснення військового

Як полтавцям розпізнати дрон "Shahed" та як діяти: роз’яснення військового
. Колаж Суспільного

Аби зменшити ризик для життя у разі запуску російськими військовими іранських дронів "Shahed", варто вміти їх розпізнавати та дотримуватися певних правил. Про це у матеріалі Суспільному розповів полтавський командир розвідувального відділення із позивним "Шатун".

За словами військового, дрони-камікадзе мають істотний заряд, низьку висоту польоту та продуману систему навігації.

"Вони великі – 2,5–3 метри розмах, летять зі швидкістю 100 кілометрів на годину. Несуть більше 40 кілограмів вибухових речовин. Цього достатньо, щоб знищити будівлю так, що не відновиш. Також на низькій висоті їх не бачать радари – це звичайна тактика крилатих ракет і не тільки. Там є гарна система навігації, якій не потрібен GPSGPS – сукупність радіоелектронних засобів, що дозволяє визначати положення та швидкість руху об'єкта.. Мають велику дальність – заявляють про 2 000 кілометрів, але трохи менше насправді".

Для цивільного населення важливо вміти розпізнати "Shahed", який наближається. Це можна зробити, зокрема, за звуком щонайменше за кілька кілометрів.

"У них дуже специфічний звук мотора, схожий на мотоцикл без глушника. Якщо звичайний мотоцикл змінює оберти, то тут рівномірне звучання. Дрони мають мотори внутрішнього згорання без глушників".

Цивільному населенню заборонено фотографувати проліт дрона-камікадзе, влучання чи роботу протиповітряної оборони, говорить військовий. Також не можна писати, де саме виявили об’єкт.

"Правило «двох стін» цілком реальне, але треба розуміти, що коли вибухає такий об’єкт, то вони не допоможуть. При захисті від уламків – так. Якщо під час повітряної тривоги людина перебуває на вулиці, варто шукати заглиблення або просто лягати, бо це врятує ваше життя від уламків. Бігти не можна".

За словами фахівця, самостійно збивати дрони-камікадзе не можна, є ризик травмувати іншу людину.

Що відомо

  • Дрон-камікадзе – баражуючий боєприпас. Він призначений для ураження цілей на дальній відстані. Наводиться дрон на стаціонарну ціль за супутниковими координатами. Запускається з пускової платформи, має двигун, за допомогою якого набирає швидкість та висоту. Ціль вражає боєголовка в носовій частині дрона.
  • 13 вересня повідомлялось, що військові українських Збройних сил вперше знищили ударний БПЛА іранського виробництва.
  • Після цього Україна вирішила позбавити іранського посла акредитації та знизити кількість персоналу в посольстві Ірану в Києві на тлі інформації про постачання безпілотників Росії.
  • Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні 19 жовтня повідомив, що протягом місяця збито 233 «Шахеди» і десятки ракет.
На початок