«Двері трусилися і вікна»: на Полтавщині упали два літаки

«Двері трусилися і вікна»: на Полтавщині упали два літаки

«Двері трусилися і вікна»: на Полтавщині упали два літаки
. Суспільне Полтава

За два дні на Полтавщині впали два літаки. Це сталося 11 та 12 жовтня. Про це під час відеоконференції повідомив начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін. Літаки, які розбилися, були українськими. Це Суспільному підтвердив і речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат.

У полі у Шишацькій громади біля вирви працюють правоохоронці та військові. За словами місцевих, на цьому місці 12 жовтня упав український літак.

"Воно як гахнуло, я й упав на коліна. А тоді при піднімаюся, мене трусити почало. Літак, дивлюся, так ішов, а тоді «штопором». Кажу: «Присідай, бо зараз вибух буде». Коли воно як гахнуло! А він ось тут недалеко у нас впав. І клубок, гриб, чорний дим пішов угору. Ото і все", - пригадує житель Шишацької громади Олександр Явтушенко.

«Двері трусилися і вікна»: на Полтавщині упали два літаки
На місці аварії працюють військові. Суспільне Полтава

Доки тривають слідчі дії, уламки літака зносять у вантажівку.

На цьому місці упав український «СУ-24М» – літак бомбардувальної авіації. У той час він повертався із бойового завдання, а на борту було два пілоти, розповів Суспільному речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Виконував завдання на східному напрямку. Бомбардувальник завдавав ударів по позиціях окупантів, ракетно-бомбові удари по різних цілях, допомагаючи таким чином нашим військам. Успішно виконавши бойове завдання, літак розвернули пілоти у зворотному напрямку на аеропорт базування. Саме у той час влучила ракета невстановленого типу, літак було уражено. Пілоти намагалися дотягнути до аеродрому найближчого, на жаль, це не вдалося. Льотчики катапультувалися. Один пілот вижив, а другий, на жаль, загинув", - говорить речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Двері трусилися і вікна»: на Полтавщині упали два літаки
На місці катастрофи також працює лабораторія. Суспільне Полтава

"Лежу на дивані, виконую тест по геометрії, а воно як бахнуло, аж двері трусилися і вікна. Виходжу надвір, а в мене там брат молодший був, каже: «Крістіна, дивися». Підіймаю голову, бачу – літак летить. Страшно – гаплик. Руки трусилися, прямо так ходором ходили. На моїй вулиці ще бензобак із літака лежить, зараз його забирають якраз", - пригадує жителька Шишацької громади Крістіна Омельченко.

"Ми бачимо – парашут спускається звідти. Ми ж не розуміли, який це літак. Чи наш, чи український, чи російський. І там вибух пролунав великий такий. Чоловік поїхав, бо ми думали, що це не наші люди, перехвачувати парашутистів. Далі почали їхати служби, які за це відповідають", - каже жителька Шишацької громади Наталія.

«Двері трусилися і вікна»: на Полтавщині упали два літаки
Аварія трапилась в полі, далеко від населеного пункту. Суспільне Полтава

За словами речника командування Повітряних сил Юрія Ігната, днем раніше зазнав катастрофи винищувач «Су-27».

"За словами керівника Полтавської ОВА Дмитра Луніна, травмованих серед цивільного населення немає, - говорить начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

На початок