Перейти до основного змісту
У полтавських бібліотеках поступово прибирають із полиць книги антиукраїнського змісту

У полтавських бібліотеках поступово прибирають із полиць книги антиукраїнського змісту

У полтавських бібліотеках поступово прибирають із полиць книги антиукраїнського змісту
. фото: Суспільне Полтава

Майже 4,5 тисячі книг пропагандистського та антиукраїнського змісту вилучили із відкритого доступу в Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського. Загалом же таких видань, які підлягають списанню, майже 7 тисяч, розповіла Суспільному директорка закладу Тетяна Зеленська. Частину вилучених книжок зберігатимуть у сховищах, а деякі віддадуть на макулатуру.

Завідувачка одного з відділів Полтавської обласної бібліотеки показує книгу радянського письменника та члена компартії Олександра Фадєєва. Примірник історичного роману списали.

"Останні 30 років його вже не вивчають, але так трапилось, що ми чистимо фонд, але ще залишилась досить велика екземплярність. Книги ці зберігаються в збереженні для любителів такої літератури", — каже завідувачка відділу обласної бібліотеки імені Котляревського Лариса Лисенко.

У полтавських бібліотеках поступово прибирають із полиць книги антиукраїнського змісту
Книги у полтавській бібліотеці. фото: Суспільне Полтава

Вилучають частину книжок із бібліотек України від травня, згідно з рекомендаціями Міністерства культури та Держкомітету телерадіомовлення.

Найпершими мають вилучити ті видання, які містять антиукраїнський зміст, пропаганду насильства, расової чи релігійної ворожнечі, а ще – виправдовують чи прославляють збройну агресію Росії. Під забороною також підсанкційні видавництва та автори, а ще ті письменники, які публічно підтримали війну проти України.

В обласній бібліотеці імені Котляревського прибрати планують 7 тисяч таких примірників, із них 4,5 тисячі вже списали, каже директорка.

"У методичних рекомендаціях, щоб знімати російську класику (з полиць – ред.), – не було. Але, ви знаєте, ніколи у нас черги і не було за російською класикою. Ті, що по одному примірнику, у нас зберігаються у книгосховищі. Якщо це специфічна або історична література, яка відображає події до війни та сучасні події, вона буде зберігатися у фонді бібліотеки. Звичайно, відкритого доступу до неї не буде", — розповідає директорка обласної бібліотеки імені Котляревського Тетяна Зеленська.

У полтавських бібліотеках поступово прибирають із полиць книги антиукраїнського змісту
Полтавська бібліотека. фото: Суспільне Полтава

Переглянули книжковий фонд і в обласній бібліотеці для дітей, розповідає директорка закладу.

"У нас дуже гарно почищений фонд від застарілих та зношених видань радянського періоду. За роки з 2009-го ми майже наполовину його вичистили. Тому що дійсно велика дублетність була, книжки зношуються, а до дитини книжка повинна потрапляти і в санітарному гарному стані. З 2014-го року ми не підписували жодного видання російського, періодичних видань, намагалися купувати видання наші, українські", — говорить директорка обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного Лариса Митрофанова.

За словами Лариси Митрофанової, із понад 80 тисяч книжок вилучили з полиць приблизно півтора відсотки.

"Ми чекаємо на зміни в шкільній програмі, оскільки деякі автори все ще існують у шкільній програмі. Але ті видавництва, які потрапили у цей список рекомендацій, звичайно, ми їх відібрали, вони поки що у нас в книгосховищі. Оскільки процес списання книжок не одноденний", — додає Лариса Митрофанова.

У полтавських бібліотеках поступово прибирають із полиць книги антиукраїнського змісту
Бібліотека, у якій з полиць прибирають книги антиукраїнського змісту. фото: Суспільне Полтава

Ті книги, які читачі взяли додому, будуть списані, коли їх повернуть, каже Лариса Лисенко.

Іще частину видань віддадуть на макулатуру, зокрема, забороненого змісту та ті, що більше, ніж в одному примірнику.

"У відкритому доступі у нас вже нічого немає. А те, що в книгосховищах, що має бути списано, цей процес ще триває. Постійно в бібліотеці щось списується. Це зношені книги, це застарілі, це дублетні", — розповідає директорка обласної бібліотеки імені Котляревського Тетяна Зеленська.

За словами Тетяни Зеленської, в обласній бібліотеці імені Котляревського є приблизно 800 тисяч книг.

Читайте також:

Перейменування вулиць у Полтавській громаді: скільки пропозицій подали за тиждень

Топ дня
Вибір редакції
На початок