Амбулаторії у Щербанівській громаді на Полтавщині хотіли закрити: у чому справа

Амбулаторії у Щербанівській громаді на Полтавщині хотіли закрити: у чому справа

Уточнено
Амбулаторії у Щербанівській громаді на Полтавщині хотіли закрити: у чому справа
. фото: Суспільне Полтава

Чотири амбулаторії у Щербанівській громаді, які хотіли закрити, поки продовжать працювати. Заклади підпорядковані Центру первинної меддопомоги сусідньої громади – Мачухівської. Із нею депутати зі Щербанівської сільради хотіли припинити співробітництво, каже одна з депутаток Оксана Гурцева. За її словами, це тому, що до договору між двома громадами долучилися ще дві.

В амбулаторії Щербанівської громади обслуговують понад 900 людей. Серед них – Тетяна М’якенька з донькою.

"Це дуже зручно – фактично біля під’їзду. Одного разу, коли була висока температура, захворіли не пам’ятаю, на що – щось із горлом, ангіна була, температура до 40 градусів. Нам тут дуже швидко надали першу допомогу, і уколи всі зробили, все ідеально", – говорить жителька села Щербані Тетяна М’якенька.

Амбулаторію у селі біля Полтави хотіли закрити: у чому справа
Приміщення амбулаторії у селі Щербані. фото: Суспільне Полтава

Ця амбулаторія – одна з тих, які входять до Центру первинної медичної допомоги об’єднаних територіальних громад Мачухівської сільради. Його спільно створили Мачухівська та Щербанівська громади, аби було дешевше обслуговувати медичні заклади. Нині ж до угоди долучилися ще дві сільради – Коломацька та Великорублівська, каже Галина Горалечко.

"Кожній громаді недоцільно утримувати адміністрацію на кожен центр. Бо це призведе до стовідсоткової оплати всіх зобов’язань. Попередньо як створювався цей заклад (Центр ПМСД – ред.), він початково створювався тільки для того, що будуть долучатися громади. 35% платить Щербанівська громада, 25% платить Мачухівська громада, 20 % – Коломацька і 20 – Великорублівська. Тобто замість того, щоб ділити на дві громади, ділиться на чотири частки", – каже директорка Центру первинної меддопомоги Мачухівської сільради Галина Горалечко.

Амбулаторію у селі біля Полтави хотіли закрити: у чому справа
Амбулаторія у селі Щербані. фото: Суспільне Полтава

Частина депутатів Щербанівської сільради 15 липня проголосували за те, аби розірвати договір із Центром первинної медичної допомоги. Це, зокрема, тому, що вони не прорахували вигідність співпраці з іншими громадами, говорить Оксана Гурцева.

"Цей договір був про співпрацю між Щербанівською і Мачухівською (громадами – ред.). Ті громади, які приєднуються до нас зараз і просять співпраці, з ними укладається додаткова угода. Депутати взагалі не знали, що вже по факту є приєднані дві громади до спільного підприємства Щербанівської сільської ради і Мачухівської сільської ради. Нам потрібно з депутатами розібратися. Це має бути фінансова складова. Чи для нас це вигідно, чи невигідно", – розповідає депутатка Щербанівської сільської ради Оксана Гурцева.

Амбулаторію у селі біля Полтави хотіли закрити: у чому справа
Реєстратура в амбулаторії. фото: Суспільне Полтава

Аби цю та ще три амбулаторії у громаді не закрили, на рішення наклав вето Щербанівський сільський голова. Депутати ж хотіли це оскаржити 29 липня під час позачергової сесії.

"Для подолання вето необхідно було 18 голосів. На сесію прийшло 19 депутатів. І розуміючи, що вето не буде подолане, просто відмовились депутати вносити в порядок денний. Згідно із чинним законодавством, на даний час те рішення, яке було на попередній сесії прийняте, воно нелегітимне і воно втратило свою силу", – говорить голова Щербанівської громади Ігор Процик.

"До нас ніхто не звертався, не запитував, ніхто не пропонував якісь варіанти. Ніхто не говорив, у зв’язку з чим, що їх не влаштовує. Люди в нас є (пацієнти – ред.) як з міста Полтави, Щербанів, Розсошенців (села у Щербанівській громаді – ред.), Мачухи (село в Мачухівській громаді – ред.). Також багато дуже обслуговуємо дітей-переселенців. У нас в амбулаторії є денний стаціонар", – каже сімейна лікарка Щербанівської амбулаторії Ірина Фесенко.

За словами депутатки сільради Оксани Гурцевої, нині частина обранців оформили звернення до правоохоронців, аби з’ясувати, чи немає в договорі з іншими громадами порушень. Поки ж амбулаторії у Щербанівській громаді будуть працювати.

На початок