Чотири амбулаторії у Щербанівській громаді, які хотіли закрити, поки продовжать працювати. Заклади підпорядковані Центру первинної меддопомоги сусідньої громади – Мачухівської. Із нею депутати зі Щербанівської сільради хотіли припинити співробітництво, каже одна з депутаток Оксана Гурцева. За її словами, це тому, що до договору між двома громадами долучилися ще дві.
В амбулаторії Щербанівської громади обслуговують понад 900 людей. Серед них – Тетяна М’якенька з донькою.
"Це дуже зручно – фактично біля під’їзду. Одного разу, коли була висока температура, захворіли не пам’ятаю, на що – щось із горлом, ангіна була, температура до 40 градусів. Нам тут дуже швидко надали першу допомогу, і уколи всі зробили, все ідеально", – говорить жителька села Щербані Тетяна М’якенька.
Ця амбулаторія – одна з тих, які входять до Центру первинної медичної допомоги об’єднаних територіальних громад Мачухівської сільради. Його спільно створили Мачухівська та Щербанівська громади, аби було дешевше обслуговувати медичні заклади. Нині ж до угоди долучилися ще дві сільради – Коломацька та Великорублівська, каже Галина Горалечко.
"Кожній громаді недоцільно утримувати адміністрацію на кожен центр. Бо це призведе до стовідсоткової оплати всіх зобов’язань. Попередньо як створювався цей заклад (Центр ПМСД – ред.), він початково створювався тільки для того, що будуть долучатися громади. 35% платить Щербанівська громада, 25% платить Мачухівська громада, 20 % – Коломацька і 20 – Великорублівська. Тобто замість того, щоб ділити на дві громади, ділиться на чотири частки", – каже директорка Центру первинної меддопомоги Мачухівської сільради Галина Горалечко.
Частина депутатів Щербанівської сільради 15 липня проголосували за те, аби розірвати договір із Центром первинної медичної допомоги. Це, зокрема, тому, що вони не прорахували вигідність співпраці з іншими громадами, говорить Оксана Гурцева.
"Цей договір був про співпрацю між Щербанівською і Мачухівською (громадами – ред.). Ті громади, які приєднуються до нас зараз і просять співпраці, з ними укладається додаткова угода. Депутати взагалі не знали, що вже по факту є приєднані дві громади до спільного підприємства Щербанівської сільської ради і Мачухівської сільської ради. Нам потрібно з депутатами розібратися. Це має бути фінансова складова. Чи для нас це вигідно, чи невигідно", – розповідає депутатка Щербанівської сільської ради Оксана Гурцева.
Аби цю та ще три амбулаторії у громаді не закрили, на рішення наклав вето Щербанівський сільський голова. Депутати ж хотіли це оскаржити 29 липня під час позачергової сесії.
"Для подолання вето необхідно було 18 голосів. На сесію прийшло 19 депутатів. І розуміючи, що вето не буде подолане, просто відмовились депутати вносити в порядок денний. Згідно із чинним законодавством, на даний час те рішення, яке було на попередній сесії прийняте, воно нелегітимне і воно втратило свою силу", – говорить голова Щербанівської громади Ігор Процик.
"До нас ніхто не звертався, не запитував, ніхто не пропонував якісь варіанти. Ніхто не говорив, у зв’язку з чим, що їх не влаштовує. Люди в нас є (пацієнти – ред.) як з міста Полтави, Щербанів, Розсошенців (села у Щербанівській громаді – ред.), Мачухи (село в Мачухівській громаді – ред.). Також багато дуже обслуговуємо дітей-переселенців. У нас в амбулаторії є денний стаціонар", – каже сімейна лікарка Щербанівської амбулаторії Ірина Фесенко.
За словами депутатки сільради Оксани Гурцевої, нині частина обранців оформили звернення до правоохоронців, аби з’ясувати, чи немає в договорі з іншими громадами порушень. Поки ж амбулаторії у Щербанівській громаді будуть працювати.