У Полтаві почали реєструвати безпритульних собак, які проживають у пункті перетримки. Відомості про них вносять до спеціальної бази даних. Це потрібно для їх ідентифікації, говорить керівник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин «КАТП-1628» Сергій Богодюк.
Анна Кондра вигулює собаку, яка проживає на території «КАТП-1628». Її звати Мазда.
"Їй приблизно рік. Її сюди підкинули цуценям. Вона вже стерилізована. Вона у нас охоронниця, гавкуся. Дзвіночок, але дуже лагідна і мила тварина. Хотілося б, що б у неї була нормальна родина", - говорить працівниця відділу регулювання чисельності тварин «КАТП-1628» Анна Кондра.
Мазда – одна з тих собак, яких зареєструють на міжнародній платформі. Це потрібно для того, щоб надалі мати змогу її ідентифікувати та знайти їй господарів, каже Юлія Явір.
"Заноситься інформація по кожній тварині. Це полегшує нам планування наступних щеплень, наступних обробок. Тобто ми бачимо в цій базі, коли вона була щеплена, коли оброблена, коли вона була стерилізована. Також ми в цій базі бачимо, коли вона до нас потрапила. У цій базі є така функція – відправляти на адопцію, тобто це відправляти на прилаштування", - пояснює технологиня із реєстрації тварин «КАТП-1628» Юлія Явір.
"Ми, згідно з робочим графіком, виділимо час для того, щоб з нормальним обладнанням відфотографувати тварин, щоб їхні фотографії були розміщені на платформі. Кожну тварину треба фотографувати окремо від інших", - каже працівниця відділу регулювання чисельності тварин «КАТП-1628» Анна Кондра.
Реєструють тих безпритульних тварин, які проживають на пункті перетримки у Полтаві. За тиждень внесли в базу інформацію про 60 собак.
"Наразі на пункті тимчасової перетримки тварин у нас знаходиться 129 собак. Серед них і ті, що прибувають, і вибувають. Реєстрація домашньої тварини, яка передбачена у місті Полтава, коштує 45 гривень, без 2 копійок. Якщо нові власники будуть брати тварину із нашого пункту перетримки, ми робимо цю реєстрацію на пільгових умовах, тобто вона коштуватиме 7 гривень", - розповідає керівник відділу регулювання чисельності тварин «КАТП-1628» Сергій Богодюк.
Після реєстрації собакам присвоюють номер, жетон та картку з QR-кодом.
"Є ось такі у нас індивідуальні картки на кожну тварину, де будуть вписуватися всі обробки, дані про стерилізацію, яка це саме тварина – самиця чи самець. Також колір її, окрас. У нас усі тварини щеплені на тимчасовому пункті перетримки, оброблені. Пройшли через стерилізацію або ж кастрацію. Всі ці дані будуть заноситися до бази animal-id.net/ua/", - говорить технологиня із реєстрації тварин «КАТП-1628» Юлія Явір.
Якщо безпритульну тварину заберуть у сім’ю, у системі коригують інформацію. На платформі вона буде позначена як домашня.
"Це не є програма на яку потрібне якесь фінансування. Ця платформа вільна (безплатна – ред.)", - каже керівник відділу регулювання чисельності тварин «КАТП-1628» Сергій Богодюк.
Нагадаємо, реєструвати домашніх тварин у Полтаві почали у грудні 2017-го року.