У Полтаві попрощалися із десятьма воїнами: як це було

У Полтаві попрощалися із десятьма воїнами: як це було

У Полтаві попрощалися із десятьма воїнами: як це було
. Суспільне Полтава

У Полтаві попрощалися із десятьма воїнами, які загинули під час війни з Росією. Сімох бійців поховали на Затуринському кладовищі, інших – у населених пунктах, де вони проживали. Це, зокрема, у Хорольській та Диканській громадах.

Об 11-й годині біля Свято-Успенського собору ставлять дев’ять домовин. У Полтаві прощаються з воїнами, які загинули на війні. Наймолодшому – солдату Микиті Луговому було 18.

У Полтаві попрощалися із десятьма воїнами: як це було
Із воїнами прийшли прощатись рідні, близькі та побратими. Суспільне Полтава

"Один син у мами. У травні мало бути 19. Я його однокласниця, разом займалися у військово-патріотичному клубі. Завжди пишався тим, що став воїном. Телефонував, казав: все добре, я тримаюсь. І ви тримайтеся", - говорить подруга Микити Лугового Владислава Цибезова.

Микита та ще семеро військових загинули 6 травня у Запорізькій області під час відбиття атаки російської армії. Це старші солдати – Євгеній Горенко та Євген Цуканов, а ще солдати – Олександр Дерій, Олександр Шинкаренко, Сергій Коротченко, Дмитро Рябич та Юрій Гапула.

"Сергій Коротченко – наш однокласник. Золота, свята людина. Ми його дуже любили, ми були однією-єдиною сім’єю. Він 2014-го року був в АТО. І весь час захищав наші кордони", - пригадують Анна та Олена, однокласниці Сергія Коротченка.

Прощання в Полтаві із загиблими
Полтавці попрощались із загиблими воїнами. Суспільне Полтава

"Це випускник нашої 30-ї школи. Сашунька життєрадісною людиною був. Він пішов в АТО. Мені здається, рік він там був. І ось, коли почалася 2022-го російська навала, він так само пішов солдатом і був снайпером, стрілком. Саша думав, мріяв про те, щоб він створив свою сім’ю. Але не сталося", - каже класна керівниця Олександра Дерія Світлана Токар.

Найстарший серед загиблих – 45-річний Олексій Баль поліг 16 березня неподалік Запоріжжя під час обстрілів градами.

У Полтаві попрощалися із десятьма воїнами: як це було
Воїни загинули у Запорізькій області. Суспільне Полтава

"Він прописаний в селі Велика Рудка, але проживав у Полтаві з сім’єю. Він як дізнався, що йому була повістка, сам приїхав перший, у воєнкомат в Диканьку і пішов захищати нашу Україну. Син – копія, як він. Як Льошка. Батьки. Мама там (на прощанні – ред.) втрачає свідомість. Дуже гарна сім’я", - розповідає односелиця Олексія Баля Валентина Калюш.

О 13-й годині у Свято-Успенському соборі окремо попрощалися з полтавцем Володимиром Кісельовим.

У Полтаві попрощалися із десятьма воїнами: як це було
Попрощатися з воїнами прийшли і небайдужі полтавці. Суспільне Полтава

Чоловік був капітаном Служби безпеки України, загинув 7 травня під час виконання бойового завдання, каже подруга Мирослава Баюн.

"Він ще з 2014-го року воює в спеціальних підрозділах. Залишилась у нього молода дружина. Зовсім малесенька дитина – вісім місяців, мама, вся родина. Це дуже близький друг мого чоловіка. Знала я його вже кілька років", - розповідає подруга Володимира Кісельова Мирослава Баюн.

Сімох воїнів поховали на Затуринському кладовищі, інших – у населених пунктах, де вони проживали.

На початок