У Полтаві безплатно надають перукарські послуги переселенцям. Дітей та пенсіонерів стрижуть у закладах освіти, де вони тимчасово проживають, розповіла Суспільному керівниця міського центру поселення переселенців Тетяна Татаріна. Долучилися до цього близько десятка перукарів, студенти одного із професійно-технічних училищ міста та деякі салони краси.
82-річна Лідія Іванівна пів тижня тому через обстріли приїхала із Харкова до Полтави. 12 квітня у дитсадку, де вона тимчасово проживає, безкоштовно стрижуть переселенців.
"Ми дізналися, що прийшли перукарі, які готові пенсіонерів обслужити безкоштовно, зробити їх гарними, оновити їм зачіски. Я з радістю скористувалася цією можливістю. Коли почалася війна, ми рятували себе, не до стрижок було", - говорить харків’янка Лідія Світлична.
Прийшов на стрижку і 12-річний Кирило. Він разом із родиною до Полтави приїхав із Харківщини.
"Я хочу, щоб мені зробили стрижку «блискавку» отут. Мені ця стрижка подобається тому що вона модна. Я побачив цю стрижку у друга", - розповідає житель Харківщини Кирило Непочатов.
Безплатно надають перукарські послуги, зокрема, студенти одного із професійно-технічних училищ міста.
"Попитом у нас користуються прості короткі жіночі стрижки, каре, чілки. Чоловічі у нас – це під насадку (стрижки – ред.), бокс та напівбокс і канадка (чоловіча стрижка – ред.). У такий складний час хоч фінансово дуже складно підтримати, але роблячи їм красу, ми висловлюємо свою допомогу і цим даруємо їм усмішки", - розповідає студентка професійно-технічного училища Полтави Катерина Пов’ якало.
"Зателефонували дівчаткам, вони були не проти, якраз і практика заодно. Я завжди поруч біля своїх учнів. Якщо потрібна якась допомога, я завжди допоможу, підкажу. І якщо потрібно, підправлю ту чи іншу стрижку. Ми працюємо щодня по черзі", - каже майстриня виробничого навчання професійно-технічного училища Полтави Жанна Король.
Стрижуть дітей та пенсіонерів, які через війну переїхали до Полтави. Роблять це у міських закладах освіти, каже Тетяна Татаріна. До людей, які не можуть самостійно прийти, виїздять додому.
"Після того, як у Полтаву почали активно переїжджати переселенці у великій кількості, ми зіткнулися із тим, що багато із них приїхало без коштів і мають ті потреби, які, в принципі, базові. Одна із таких потреб, запитів – це запит на стрижку маленьких діток, людей похилого віку, які не можуть собі дозволити оплатити такі послуги. І, враховуючи це, ми звернулися до перукарів у соціальних мережах, на наш заклик відгукнулися", - говорить керівниця центру поселення переселенців при Полтавській міській раді Тетяна Татаріна.
За словами Тетяни Татаріної, за три дні дії такої акції, майстри вже допомогли близько півтори сотням переселенців.