Від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України на Полтавщині надають допомогу переселенцям. Людей, які виїхали із регіонів, де тривають обстріли, поселяють, надають одяг, харчування, а ще безплатні медичні послуги. За якими номерами телефонів та адресами звертатися переселенцям аби отримати допомогу Суспільне зібрало у матеріалі.
Від початку повномасштабної війни до Полтавщини офіційно приїхали та зареєструвалися приблизно 63 тисячі переселенців. Із них залишилися у регіоні понад 40 400 людей. Про це Суспільному повідомив речник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Максим Ковальов.
Житло
Отримати тимчасове житло переселенці можуть, звернувшись за номерами "гарячих ліній". Усі працюють цілодобово.
Гарячі лінії Полтавської міської ради :
- 0800 331 787
- 0800 218 020
Обласний контактний центр:
- 0800 502 230
- 066 673 53 03
- 050 692 74 31
За словами речниці Полтавської міськради Аліни Рябокінь, за добу на міські "гарячі лінії" надходить близько 4 000 звернень, щодо поселення та отримання гуманітарної допомоги.
В обласному контактному центрі щодня опрацьовують приблизно пів тисячі телефонних дзвінків, розповів директор центру Віталій Бугаєць. За його словами, здебільшого телефонують щодо поселення.
Також житло можна знайти за допомогою Telegram-каналу , де усі охочі розміщують повідомлення про оренду помешкань в Полтаві.
Гуманітарна допомога
Одяг, продукти харчування, засоби гігієни, дитячі іграшки та інше отримати можна у пунктах видачі гуманітарної допомоги. У Полтаві таких три:
- Центр гуманітарної допомоги у Полтавській міській раді (вулиця Соборності, 36)
- Центр культури і дозвілля (майдан Незалежності, 5)
- Полтавський обласний театр ляльок (вулиця Пушкіна, 32)
Також речі можна отримати в пункті видачі "Тепла Кофта" (вулиця Соборності, 46).
А харчування та засоби гігієни для дітей у Полтаві видають у пункті благодійної допомоги. Для цього слід звернутися за телефоном: 095 342 78 31
Отримати гуманітарну допомогу можна у всіх громадах області. Для цього слід звернутися до місцевих органів самоврядування.
Робота
Переселенці, які приїхали до Полтавщини, знайти роботу можуть, звернувшись до центру зайнятості:
Полтавський обласний центр зайнятості:
- 095 452 47 84
- 093 480 21 90
- 063 887 46 05
Від початку повномасштабної війни в обласному центрі зайнятості на облік стали понад 650 переселенців. Із них майже дві сотні вже працевлаштували, розповіла директорка центру Катерина Клавдієва.
Також роботу можна шукати у тематичних Telegram-каналах з пошуку роботи.
Пошук людей
У Полтаві діє проєкт за допомогою якого можна розшукувати рідних. Щоб створити запит, можна звертатися за телефоном: 095 417 41 69.
Медичні послуги
У 25 медзакладах Полтавщини можна отримати стоматологічну допомогу. Про це Суспільному розповіла керівниця обласного Центру громадського здоров’я Ніна Дурдикулиєва. Звернутися можуть як жителі області, так і переселенці. Це стосується випадків, коли людину турбує гострий зубний біль або ж вона потребує невідкладної стоматологічної допомоги.
Для людей, які вимушено переїхали до Полтави, діє спеціальний сайт . З його допомогою можна дізнатися про доступні аптеки та медикаменти, відділення пошти, які працюють, ветклініки та магазини, де можна придбати необхідне для тварин тощо.
Що відомо:
- До Полтавщини переселенці із областей, де тривають активні бойові дії, приїжджають самостійно, а також автобусами через гуманітарні коридори.
- Перший "зелений коридор" із Сумської у Полтавську область діяв 8 березня. Тоді автобусами евакуювали 5 тисяч людей. Це, зокрема, іноземні студенти, діти, жінки та люди старшого віку.