Без опалення, електроенергії та мобільного зв’язку місяць жила родина Козаревих із Маріуполя. Увесь цей час вони провели в укритті. Виходили лише, щоб приготувати їжу на вогнищі. Виїхати з міста вирішили, бо російські військові знищили місцеву інфраструктуру, а запаси їжі закінчувалися. У Маріуполі у них залишилися рідні. Із ними нині немає зв’язку.
"Ванічко, не плач, рідненький, не плач, мій онученьку. Ми обов’язково повернемося додому. Обов’язково повернемося до нашого Маріуполя. Чуєш, підемо у морі купатися, зустрінешся з друзями. Усе буде добре", - заспокоює онука 65-річна жителька Маріуполя Людмила Козарева.

Два тижні родина Козаревих приїхала до Полтави із Маріуполя.
"Мене звати Іван. Я сумую за своїми друзями, за татом, за бабусею, дідусем, учителькою. Це дуже погано, що вони (російські військові – ред.) роблять. Через них ми поїхали з Маріуполя", - говорить маріуполець Іван Козарев.
"Наш будинок п’ятиповерховий, він був. Я вже говорю, що був. На даний момент його, мабуть, уже немає, бо обстріли були в кожен під’їзд. Почалися масові обстріли, вони не завершувалися, вони були щодня", - пригадує жителька Маріуполя Людмила Козарева.

За словами жінки, на четвертий день повномасштабної війни, у їхньому будинку вже не було опалення та електроенергії. Їжу готували на вогнищі.
"Прилетів снаряд у сусідній будинок – знесло дах, у нас шибки повилітали. Тільки прибрали, і знову. І так щодня. Води не було. Треба було бігти через усе місто, при тому, що в цей час тебе обстрілюють", - каже жителька Маріуполя Людмила Козарева.

Під обстрілами родина прожила місяць. Половину цього часу провели в укритті в одній з місцевих шкіл.
"Більшість зруйнованих будинків, стовпів, дротів. Дуже багато трупів валяється прямо посеред міста, які навіть ніхто не прибирає, бо йде жорстокий обстріл", - згадує жителька маріуполя Анна Козарева.
До Полтави власною автівкою їхали чотири дні. За цей час пройшли до 20 блокпостів із російськими військовими.

"Бачили багато техніки розбитої по дорозі. Бачили автомобілів багато, які точно так, як і ми бігли, але не доїхали. Дитячі крісла валялися. У полях бачили ракети, нерозірвані снаряди. Їхати було дуже страшно", - пригадує жителька маріуполя Анна Козарева.
За словами Анни Козаревої, поки родина планує залишитися у Полтаві.
Що відомо:
- Російські окупаційні війська створили фільтраційний табір у Мангуші поблизу Маріуполя, також вони продовжують примусово вивозити людей до РФ.
- Афіни звернуться до міжнародного суду в Гаазі з проханням розслідувати воєнні злочини в оточеному російськими військами Маріуполі Донецької області.
- У блокадному Маріуполі залишається ще 130 тисяч людей.