На Полтавщині наприкінці року закриють паліативне відділення обласного центру профілактики та боротьби із ВІЛ\СНІДом. Роблять це тому, що у ньому лікують мало пацієнтів і лише одного профілю. Це не відповідає вимогам Національної служби здоров’я, яка має фінансувати заклад, повідомила Суспільному виконувачка обов’язків директора обласного центру Світлана Нестеренко.
Наталія Сотнікова три роки працює сестрою-господинею у паліативному відділенні обласного центру профілактики та боротьби із ВІЛ\СНІДом. До кінця року відділення закриють.
"Психологічно дуже складно. З колективом уже спрацювалися, з дівчатами. І в мене сім’я: син, невістка, дві онучки, так, що дуже складно, треба працювати, піднімати дітей", – каже сестра-господиня обласного центру профілактики та боротьби із ВІЛ\СНІДом Наталія Сотнікова.
У паліативному відділенні доглядають за тяжкохворими та намагаються полегшити їхній стан. Нині у ньому троє пацієнтів та 23 медики.
"Там працювала комісія департаменту охорони здоров’я. Не потрібно стільки лікарського персоналу, тому за доглядом не потрібен лікар. Він може один на відділення чи два потрібно. Там було чотири анестезіологи-реаніматологи, вони не потрібні там. Люди, які йдуть на паліатив, вони йдуть уже із листами призначень, треба виконувати листи призначень і доглядати – це принести, піднести, помити", – говорить заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко.
Паліативне відділення в обласному центрі профілактики та боротьби із ВІЛ\СНІДом закривають тому, що воно не відповідає вимогам Національної служби здоров’я, яка має фінансувати роботу. Зокрема, у підрозділі проліковано малу кількість пацієнтів і лише вузького профілю – із ВІЛ-позитивним статусом, каже Світлана Нестеренко. Через це установа недоотримала гроші.
"Зараз гроші йдуть за пацієнтом, скільки пролікував – це заробітна плата. Сюди включає – за пролікований випадок – також заробітну плату лікаря, медичної сестри, санітарочки. Але коли немає у повному обсязі заведення грошей, а (незважаючи на це – ред.) людям треба виплачувати зарплату", – говорить в.о. директора обласного центру профілактики та боротьби із ВІЛ\СНІДом Світлана Нестеренко.
За словами Світлани Нестеренко, працівникам відділення повідомили про звільнення.
"Ми їм зачитали всі наявні посади на той момент, які є в закладі. Ми звернулися до всіх закладів Полтави, як обласних, так і міських, про наявні вакантні у них посади, які відповідають категоріям наших людей. І було багато лікарень, вакантних посад запропоновано цим людям", – додала Світлана Нестеренко.
За словами керівниці установи, пацієнтів переведуть в інші заклади. Аби паліативне відділення надалі працювало, його мають реорганізувати. Коли саме це буде, поки не відомо.
Що відомо:
- За словами виконувачки обов’язків директора обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом Світлани Нестеренко, паліативне відділення на 26 ліжок у закладі відкрили у квітні цього року. До цього паліативну допомогу надавали в інфекційному відділенні, де було шість ліжок.