Впровадження е-квитка у Полтаві: як це працюватиме

Впровадження е-квитка у Полтаві: як це працюватиме

Впровадження е-квитка у Полтаві: як це працюватиме
. Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві електронний квиток впроваджуватимуть з 1 січня. Спочатку – у комунальному транспорті – автобусах та тролейбусах підприємства "Полтаваелектроавтотранс". Обладнати увесь транспорт комунальної установи мають до кінця червня наступного року. Про це Суспільному повідомив заступник голови Полтавської міськради Євген Ричка.

Нині систему електронного квитка тестують у комунальному транспорті Полтави. У одному з таких тролейбусів кондукторкою працює Марія Нечитайло. Вона приймає готівку у пасажирів, а їм видає квиток і чек з валідатора.

Впровадження е-квитка у Полтаві: як це працюватиме
Кондукторка Марія Нечитайло. Суспільне Полтава

"У нас підгрупами по 10 чоловік проводили навчання. Після того, як пройшли ми курси, нам дозволили користуватися валідаторами", – каже кондукторка Марія Нечитайло.

Квиток і чек отримала і пасажирка тролейбуса Світлана Лєсіна.

"Я нічого поганого в цьому не бачу, дуже навіть добре. Це можна з електронного банкінгу скинути на карточку гроші і розрахуватися. По-моєму, зручно", – говорить пасажирка тролейбуса Світлана Лєсіна.

Впровадження е-квитка у Полтаві: як це працюватиме
Обладнати увесь транспорт комунальної установи мають до кінця червня наступного року. Суспільне Полтава

Систему електронного квитка впроваджуватимуть у Полтаві з початку 2022-го. Таке рішення ухвалили 15 грудня на засіданні виконавчого комітету міськради. Займатиметься цим компанія, яка перемогла у конкурсі.

"Перший місяць будуть тільки ручні валідатори у кондукторів, і ми зараз очікуємо поставку стаціонарних валідаторів з Китаю. Стаціонарні валідатори оплачені. Чекаємо поставку. Повинні були до кінця року приїхати, але щось я відчуваю – не приїдуть. Приїдуть, мабуть, у січні. Як тільки приїдуть, ми почнемо встановлення валідаторів у комунальному транспорті всьому", – говорить директор підприємства «Фарго Сістемс» Максим Голдиш.

Валідатори спочатку встановлюватимуть у комунальних тролейбусах та автобусах. Це із 1 січня до 30 червня 2022-го. А з липня і до кінця серпня пристроями мають обладнати транспорт приватних перевізників.

Впровадження е-квитка у Полтаві: як це працюватиме
Валідатори у Полтаві. Суспільне Полтава

Майже 10% із вартості кожного проданого квитка повертатимуться приватній компанії, яка впроваджує цю систему. Таке рішення також підтримали члени міськвиконкому.

"Усі впровадження по електронному квитку – це буде за рахунок інвестора, який виграв конкурс. Єдине, що ми будемо закуповувати електронні квитки для безплатного проїзду для тих категорій населення, яким це необхідно. Ми будемо на наступний рік закладати суму, проводити тендер, закупляти ці квитки для людей-пільговиків. Будемо збирати інформацію і робити їх (квитки – ред.) індивідуальними під кожну людину. Далі їх випускати і роздавати людям для того, щоб можна було їздити безкоштовно", – каже заступник голови Полтавської міськради Євген Ричка.

Впровадження е-квитка у Полтаві: як це працюватиме
Пасажири зможуть поповнювати свою карту та розраховуватися нею. Суспільне Полтава

Ті ж пасажири, які не належать до жодної з пільгових категорій, зможуть поповнювати свою карту та розраховуватися нею. До 31 серпня 2022-го діятиме перехідний період, протягом якого за проїзд ще можна сплачувати готівкою.

"Ми щодня матимемо звіт програми про те, де, скільки проїхало людей, в якому транспортному засобі, на якому маршруті, в яком автобусі. Тобто повна, стовідсоткова інформація про пасажиропотік. Після роздачі пільгових карток ми зрозуміємо, скільки у нас взагалі пільговиків, скільки вони взагалі їздять, куди вони їздять", – додав директор підприємства «Фарго Сістемс» Максим Голдиш.

Як повідомив Максим Голдиш, впровадження системи електронного квитка у Полтаві обійдеться у пів мільйона доларів.

Що відомо:

  • 12 липня у Полтаві презентували моделі впровадження електронного квитка у громадському транспорті. Свої напрацювання презентували дві компанії, які раніше впроваджували такі сервіси в інших містах України.
  • Члени міськвиконкому проголосували за результати конкурсу щодо впровадження електронного квитка у громадському транспорті. Рішення 2 вересня підтримали 24 із 26 присутніх.
На початок