10 грудня у Полтаві будуть встановлювати велопарковки, стійки та станції технічного обслуговування для велосипедів. Це роблять за гроші німецько-швейцарського проєкту, розповіла Суспільному директорка «Інституту розвитку міста» Тетяна Татаріна.
Першу СТО облаштували на площі біля театру імені Гоголя. Це стійка з інструментами для того, аби можна було полагодити велосипед.
"Виготовлена вона із труби, товщиною 2,5 міліметри, яка використовується навіть для відбійників на автошляхах. Просто так перепиляти його (кріплення велопарковки – ред.) не вийде. Людина, яка прийде з пилочкою і захоче перепиляти і забрати чийсь транспорт, у нього це не вийде", – говорить слюсар підрядної організації Сергій Дорошенко.
Таких станцій техобслуговування у Полтаві облаштують три, розповів Суспільному член робочої групи з розвитку велоінфраструктури міськради Роман Широких:
«Кожна СТО обладнана насосом, набором інструментів для того, щоб, якщо в тих, хто користується велосипедами, щось трапилось у дорозі – спустило колесо, пробили або щось із цепом чи шестернею, – щоб можна було підвісити його (велосипед – ред.) на спеціальні елементи і використовувати ці інструменти для того, щоб полагодити».
Нових велопарковок у місті буде 12. На вулиці Соборності, де облаштована велодоріжка та спеціальний світлофор, буде чотири велостійки, аби було зручно чекати на «зелений» сигнал для руху, каже Роман Широких.
Реалізують облаштування нових елементів за 3,5 тисячі євро від німецько-швейцарського проєкту, каже директорка «Інституту розвитку міста» Тетяна Татаріна:
«Цей проєкт вдалося реалізувати за підтримки наших міжнародних партнерів. Полтава вже п’ятий рік поспіль працює у проекті «Інтегрований розвиток міст в Україні–2», що підтримується німецько-швейцарською урядовою компанією «GIZ».
Що відомо:
- Всі об’єкти велоінфраструктури встановлять у місті протягом дня. Місця для них вибрали, зокрема, за результатами опитування 600 полтавців. Дослідження тривало до середини листопада, а його результати презентували 30 листопада у міській раді.