На Полтавщині два десятки громад хочуть, аби у них запрацювали поліцейські офіцери. Заявки про це подали до Міністерства внутрішніх справ, розповіла Суспільному старша інспекторка відділу дільничних офіцерів поліції Полтавщини Ольга Берестова.
Поліцейський офіцер Новоселівської громади Ігор Троцький, об’їжджає великі села і принаймні раз на тиждень – малі.
"Кожного дня, їдучи з райвідділу, я планую свій маршрут. Це можуть бути різні населені пункти, я їх стараюся кожного разу міняти. Найчастіше звертаються по факту цивільно-правових відносин. Це може бути спірна земельна ділянка, розподіл спадщини. У день близько двох-трьох викликів або просто дзвінків громадян, які потребують якоїсь консультації в тому чи іншому питанні чи просто достатньо бесіди", — каже поліцейський офіцер громади Ігор Троцький.
У Новоселівській громаді 34 населених пункти та близько 5,5 тисяч жителів.
"Мене все влаштовує. Роботу його ми бачимо. Він їздить, ходить по торгівельних точках, підходить, якщо бачить якесь порушення. У магазини він заходить дуже часто. Цікавиться, чи масковий режим підтримується, чи ніхто не веде себе негарно, некоректно по відношенню до продавців", — говорить жителька Новоселівської громади Валентина Сеідова.
Поліцейська станція, де працює офіцер, розміщена у селі Божківське.
"Є комп'ютер, принтер, планшет, на який приходять виклики.Також у нас є дитячий куточок. Якщо батьки прийшли з дітьми, дітки можуть зайнятися своїми справами, погратися, помалювати", — говорить Ігор Троцький.
Поліцейські офіцери працюють безпосередньо у громаді, а не у територіальному підрозділі поліції, каже старша інспекторка відділу дільничних офіцерів.
"Даний поліцейський не залучається до конвою, не залучається до добових чергувань. У нього, крім функціональних обов’язків дільничного звичайного, є додаткові функціональні обов’язки. Це такі, як фіксування і виявлення порушень правил дорожнього руху, більш акцентована робота з дітьми, деякі нюанси по роботі зі зброєю, власниками зареєстрованої мисливської зброї. Тобто це поліцейський, можна сказати, універсальний", — говорить старша інспекторка відділу дільничних офіцерів поліції Полтавщини Ольга Берестова.
Робочим місцем, автомобілем, а також технікою та паливом поліцейського має забезпечувати громада. Планує долучитися до проєкту і Скороходівська громада, каже її голова. Робоче місце для правоохоронця облаштували у селі Петрівка.
"Потрібно забезпечити його оргтехнікою, робочим місцем, яке повністю відповідатиме вимогам. Оргтехніку та всі меблі ми вже маємо, на наступний рік плануємо передбачити гроші на придбання автомобіля", — говорить голова Скороходівської громади Валерій Штепка.
Хочуть, аби у них запрацювали поліцейські офіцери, близько двох десятків громад на Полтавщині, каже Ольга Берестова.
"На початку року буде оголошений конкурс щодо працівників поліції, які виявлять бажання стати поліцейськими в територіальних громадах, буде проведений конкурс, відбір і після проходження 2,5-місячного навчання поліцейський розпочне роботу в громаді", — додала Ольга Берестова.
За словами Ольги Берестової, нині поліцейські офіцери працюють у 22 громадах області.