Акція проти зростання цін на послуги «Лубнигазу»: що відомо про тарифи і протест на Полтавщині

Акція проти зростання цін на послуги «Лубнигазу»: що відомо про тарифи і протест на Полтавщині

Акція проти зростання цін на послуги «Лубнигазу»: що відомо про тарифи і протест на Полтавщині
. Суспільне Полтава

У Лубенському районі влаштували акцію проти підвищення тарифів на газ та за передачу мереж у власність громади. Жителі Лубен та прилеглих сіл перекривали трасу міжнародного значення. Про це Суспільному повідомила кореспондентка з місця події.

Акцію влаштували, аби звернутися до підприємства «Лубнигаз», бо акціонерне товариство хоче підвищити вартість транспортування палива, розповів Суспільному організатор акції Микола Ащаулов. За його словами, перекривало дорогу понад тридцять людей. Приблизно 25 учасників нарахували правоохоронці, каже начальниця сектору превентивної комунікації обласної поліції Тетяна Порохня.

Акція проти зростання цін на послуги «Лубнигазу»: що відомо про тарифи і протест на Полтавщині
Акція проти зростання цін на послуги «Лубнигазу». Суспільне Полтава

Через акцію на трасі Київ – Харків поблизу села Засулля Лубенського району – більше ніж стометровий затор.

"За 40 років стажу заробила 2 тисячі 200 гривень (пенсії – ред.). А мені платити взимку за газ 3 800 – 3 900 гривень. А на що жити? За газ заплатила – гроші закінчилися", - говорить учасниця акції Галина Черевко.

На акцію вийшли жителі Лубен та прилеглих сіл для того, аби не підвищували ціни на газ та його постачання, а ще – аби створили комунальне підприємство для транспортування палива, каже організатор Микола Ащаулов.

Акція проти зростання цін на послуги «Лубнигазу»: що відомо про тарифи і протест на Полтавщині
Ліюди перекрили трасу Київ-Харків. Суспільне Полтава

"Цю акцію організувало ГО «Лубенський шлях» шляхом оголошення, шляхом розмов з людьми. Зідзвонювалися, а також викладали в соціальні мережі оголошення. Основна мета – повернути газотранспортні мережі в громаду та на базі них створити своє комунальне підприємство. Щоб громада бачила, як відбувається ціноутворення, щоб воно було прозоре людям", - пояснює організатор акції та голова ГО «Лубенський шлях» Микола Ащаулов.

Люди пропускали лише автомобілі екстрених служб, а ще машини з дітьми та пенсіонерами. Решту машин пропускали кожні пів години.

"Ми всі люди. Водії також платять за газ. Хтось запізнюється на літак, хтось в лікарню, комусь погано. Не тут, не на дорогах треба протестувати, а стукати в кабінети. Так буде набагато дієвіше і більша користь від цього буде", - каже водій Дмитро Кашуба.

Акція проти зростання цін на послуги «Лубнигазу»: що відомо про тарифи і протест на Полтавщині
Люди ходили по пішохідному переходу. Суспільне Полтава

"Я ставлюсь до цього (перекриття дороги – ред.) позитивно. Тому що люди вимагають те, що їм належить. Всі стоять, значить і ми стоїмо", - говорить водій Василь Денисюк.

Перекривали дорогу приблизно півтори години.

"Влітку я використовую п’ять кубів газу. А за транспортування я плачу 249 гривень. За що я його плачу? Труби самі клали. Ми хочемо створити своє комунальне підприємство. Якщо буде комунальне господарство, ми самі розпоряджатимемося трубою і самі встановлюватимемо ціни, які хочемо", - говорить учасниця акції Надія Петренко.

"Сама міська влада не проти створення жодного комунального підприємства, якщо це комунальне підприємство буде дієве і ефективне. Ми зверталися до Міненерго, до Кабінету Міністрів. Щоб вони мережі передали громаді, а потім би ми визначалися з цього приводу, проводили конкурс на оператора, який буде обслуговувати ці мережі, або б створювали на своєму рівні комунальне підприємство, яке б теж обслуговувало ці мережі. Поки мереж немає, вести мову нема про що", - каже перший заступник Лубенського міського голови Олег Соболєв.

Тарифи на газ. Лубни
Тариф на розподіл газу АТ "Лубнигаз". Суспільне Полтава

Обслуговує жителів району акціонерне товариство «Лубнигаз». Заступник гендиректора Єгор Скуридін каже: підвищувати тариф планують на транспортування палива. Нині вартість цієї послуги складає 1 гривню 79 копійок за кубометр без податку на додану вартість або ж трохи більше за 2 гривні із ПДВ. Із наступного року вартість хочуть збільшити до 3,5 гривень без ПДВ або ж до 4 гривень 18 копійок із податком, каже Єгор Скуридін. Серед причин, зокрема, підвищення зарплат, необхідність компенсації збитків за ремонти газопроводів, а ще – зростання ціни на технологічний газ.

"У тарифі 1 гривня 79 копійок закладено ціну на газ, а саме на виробничо-технологічні витрати на рівні його придбання по 7–8 гривень. Наразі цей газ купується по 35 гривень за куб. Таким чином цей рік для підприємства стає збитковим, що і зумовлює подальший ріст тарифу", - каже заступник гендиректора АТ «Лубнигаз» Єгор Скуридін.

Що відомо:

  • Обговорення структури тарифу планують влаштувати 28 жовтня.
  • Остаточну вартість розподілу газу має затвердити Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
На початок