Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій

Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій

Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій
.

6 листопада 2018-ого на пішохідному переході сталася аварія за участі неповнолітнього велосипедиста Артема Левченка та водійки позашляховика Наталії Саєнко. Це було біля Малої академії мистецтв у Полтаві.

Місце ДТП з велосипедистом Артемом Левченко
Місце ДТП з велосипедистом Артемом Левченко.

Місце ДТП з велосипедистом Артемом Левченко
Місце ДТП з велосипедистом Артемом Левченко.

Головний лікар обласної лікарні ім. Скліфосовського Григорій Оксак казав:

«Бригадою швидкої допомоги був доставлений пацієнт з діагнозом політравма в тяжкому стані. З ним проводилися всі діагностичні, лікувальні процедури. Стан хворого залишається тяжким. Сьогодні, на даний час, хворий транспортується в Інститут нейрохірургії в місто Київ для подальшого лікування».

7-го січня, після двох місяців коми, хлопець помер в обласній лікарні. 9 січня Артема Левченка поховали.

Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій
Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій.

Того ж дня Наталії Саєнко вручили підозру в «Порушенні правил дорожнього руху, які спричинили смерть потерпілого». Також обрали запобіжний захід: цілодобовий домашній арешт. За 2 місяці Наталії Саєнко переобрали запобіжний захід: домашній арешт у нічний час. Вона під ним перебуває й нині.

Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій
Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій.

Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій
Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій.

Досудове розслідування тривало півроку. 12 липня справу почали розглядати по суті в Октябрському райсуді Полтави. 4 місяці та 7 судових засідань – стільки досліджували матеріали кримінального провадження у справі Левченко-Саєнко.

Наприклад, 30 серпня долучили документи та докази до матеріалів справи, переглянули відео, відновлене із карти пам’яті відеореєстратора водійки Мерседесу Саєнко. Того ж дня прокурор повідомив висновки експертиз. Зокрема ту, що мала з’ясувати: вживала алкоголь чи наркотики водійка Мерседесу.

Прокурор Валентин Болгар казав:

«Висновок огляду: Саєнко Наталія – ознак сп’яніння не виявлено. Висновок підписано лікарем, який проводив перевірку – Хоменко. Дата і точна година огляду – 6 листопада 2018 о 15:51».

У якості речових доказів до справи долучають автомобіль та велосипед, які були в аварії.

4 вересня суд призначив судово-психологічну експертизу потерпілим у справі щодо аварії. Експертизу проводитиме Харківський інститут судових експертиз. Що вони з’ясовуватимуть, зачитує суддя Анатолій Савченко:

«Чи є ситуація, що досліджується, психотравмуючою для кожного з потерпілих. Якщо так, то чи завдані потерпілим страждання, моральна шкода».

У цивільному позові усі п’ятеро потерпілих вимагають стягнути з обвинуваченої Наталії Саєнко моральну шкоду у розмірі 100 мільйонів гривень для кожного.

Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій
Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій.

Мати загиблого Артема Левченка Наталія Левченко казала:

«Яка б не була сума (100, 200 мільйонів, мільйони, мільярд), це немає ніякого значення, абсолютно. Те, що сталося у моєму житті, не може компенсуватися усім золотом світу, мільярдами, мільйонами».

Також під час засідання у цій справі прокуратура продовжила передавати матеріали кримінального провадження суду. Із п’яти томів передали півтора.

Розпочали дивитись відео слідчого експерименту 20 вересня. 4 жовтня продовжили це робити у суді. Відео слідчого експерименту до справи долучили.

Третій слідчий експеримент долучили до справи 8 жовтня. Під час перегляду слідчого експеременту з’ясовували: як рухалася водійка Наталія Саєнко та велосипедист та на якій швидкості.

Прокурор Валентин Болгар казав:

«Його провели з метою перевірки показів підозрюваної Саєнко, встановлення траєкторії руху, керованого нею автомобіля Мерседес, траєкторію руху велосипедиста та швидкості руху велосипедиста. Також встановлення видимості велосипедиста в умовах місця ДТП».

Обвинувачена Наталія Саєнко говорила тоді:

«Повернула на кільцеву дорогу довкола Корпусного парку. Перелаштувалася на третю лінію. Їхала зі швидкістю 50 км\год. Нікого не було. Дорога була порожньою: ні пішоходів, ні машин. Миттєво, зі сторони парку, на великій швидкості вискочив велосипедист. Я відразу нажала на гальма. Але зіткненню запобігти не змогла, бо це було дуже швидко».
Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій
Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій.

Потім Саєнко покала: як рухався велосипедист. Слідчі визначають орієнтовну швидкість руху за допомогою статиста. Це майже 28 кілометрів за годину.

Прокуратура передала суду усі матеріали кримінального провадження 11 листопада. Того ж дня почали допитувати потерпілих – трьох із п’яти.

Батько загиблого Артема Левченка Олег Левченко
Батько загиблого Артема Левченка Олег Левченко.

Батько загиблого Артема Левченка Олег Левченко казав:

«Довгий час мій син лікувався, але це все було марно, на жаль. Травми були несумісні із життям. Обвинувачена усіма можливими і неможливими засобами впливала на слідство».
Бабуся загиблого Артема Левченка Вікторія Чазова
Бабуся загиблого Артема Левченка Вікторія Чазова.

Бабуся загиблого Артема Левченка Вікторія Чазова каже:

«Мені подзвонила Артема викладачка із математики, і сказала, що їй зателефонували, що хлопця збила машина. Я набрала сина Олега. Він сказав: Артем у мене, його везуть до мене. Я побігла в обласну лікарню. І після чого почалися круги пекла. Карати таких людей треба грошима і справедливим правосуддям. Вона повинна сидіти».
Мати загиблого Артема Левченка Наталія Левченко
Мати загиблого Артема Левченка Наталія Левченко.

Мати загиблого Артема Левченка Наталія Левченко каже:

«Саєнко я вперше побачила у березні у залі суду. За весь час (2 місяці),коли ми боролися за те, щоб наша дитина була з нами хоча б на день більше, від неї,окрім перерахування грошей, нічого не чули».

5 свідків у справі Левченко-Саєнко допитали у суді 14 листопада. Це ті, хто були поблизу місця події, чоловік обвинуваченої водійки Саєнко, слідчий та продавець магазину, до якого принесли відеореєстратор із машини, якою кермувала Саєнко.

Свідок у справі Анжеліка Логвиненко казала:

«Почула звуки ДТП: удар, гальма. І побачила, що людина летить у повітрі. Мені здалося 4-5 метрів у висоту. Люди зупинилися, почали викликати «швидку». Почекала доки вона під’їде і побігли додому».

Допитали Олександра Путрю. Він працює в автомагазині, куди у день аварії із відеореєстратором із Мерседеса Наталії Саєнко прийшов її чоловік.

Свідок у справі Олександр Путря
Свідок у справі Олександр Путря.

Свідок у справі Олександр Путря каже:

«Приїхав чоловік. Сказав, що, ніби, там щось не працює. Я вже точно не пам’ятаю. Я дістав картку, подивитися. Дивитися не було чого. Деталей не пам’ятаю. Відеороликів я там не знайшов. Вийняв картку пам’яті і віддав йому».
Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій
Справа "Саєнко-Левченко". Хронологія подій.

Чому це зробив – пояснив у суді чоловік водійки Сергій Саєнко:

«Я сів у машину дружини. Відеореєстратор був відірваний. Висів на шнурці. Я його намагався увімкнути. Але там нічого не вмикалося. Писало, що картка пуста. І вирішив, що треба глянути в якомусь іншому місці. Згадав, що купував його на авторинку. І поїхав туди. Я підійшов до поліцейських, і сказав, що хочу глянути відео. Мені ніхто цього не заборонив».

Ще двох свідків у справі щодо аварії, через яку загинув полтавець Артем Левченко, допитали в Октябрському райсуді Полтави 18 листопада.

Андрій Бутенко, свідок у справі розповідав:

«Я зателефонував до «швидкої», бо в той момент, коли ми приїхали, ще не було «швидкої». «Швидка», яка зупинилася першою, просто проїжджала повз».

Допитали правоохоронця Олега Шолудька.

Олег Шолудько, свідок у справі говорить:

«Ми чекали слідчо-оперативну групу. І нікого не відпускали з місця. Потім приїхала слідчо-оперативна група. Передали їм документи. І стояли увесь час на місці».

Ще вісьмох свідків у справі щодо аварії, через яку загинув Артем Левченко, допитали у суді 20 листопада. Це ті полтавці, які були на місці аварії, лікар та двоє слідчих.

Оксана Башкірцева бачила велосипедиста перед аварією.

Свідок у справі Оксана Башкірцева розповідала:

«Він їхав по дузі. Хотів перетнути дорогу. У цей час його закрила машина. Почула гуркіт. І відвернулася. Коли повернулася він лежав на асфальті. Він дихав, але був без відомості.

Олександр Скороходов працював на місці аварії – займався пошуком слідів та складав схему аварії. До неї вніс слід від велосипеду.

Свідок у справі Олександр Скороходов казав:

«У мене були сумніви, що це слід від велосипеду. Я повідомив про це начальників з розслідування ДТП Сулиму. Він приїхав. І сказав, що від траєкторії схожий на слід велосипеду. Я вирішив внести у схему, щоб зафіксувати цей слід».

Станом на 20 листопада, до суду вже з’явилися п’ятнадцятеро із майже тридцяти свідків. Слухати свідків у справі продовжать 27 листопада.

На початок