Для чого Полтаві бренд: пояснює дизайнер

Для чого Полтаві бренд: пояснює дизайнер

Для чого Полтаві бренд: пояснює дизайнер
. Суспільне Полтава

У Полтаві поки не створили офіційний бренд міста. Це намагалися зробити ще три роки тому, але так і не реалізували жоден проєкт, каже полтавський дизайнер Святослав Келим-Золотайко. Для чого Полтаві бренд та скільки він може коштувати – у матеріалі Суспільного.

Бренд міста – це не просто логотип чи картинка, а насамперед те, до чого вона спонукає, та яку несе ідею чи концепцію, каже дизайнер Святослав Келим-Золотайко. Також бренд складають заходи, тексти про місто, різні ініціативи та проєкти тощо.

«По суті, брендом є враження у людини, яка спожила весь цей контент»
В 2020 бренд Полтави розробила дизайн-студія R9. Згодом від співпраці з містом вони відмовились
В 2020 бренд Полтави розробила дизайн-студія R9. Згодом від співпраці з містом вони відмовились. Полтавщина

Бренд має допомагати людині визначитися із тим, що їй цікаво. Це ж стосується і концепції міста в уявленні людей, говорить Святослав Келим-Золотайко.

«Бренд може бути корисним із багатьох боків, але основне його завдання – зацікавити туристів або інвесторів. Це якщо ми про зовнішній ефект говоримо. А внутрішній – це можливість згрупувати громаду навколо певної концепції».
Фото з конкурсу брендів Полтави
Нині жодна з конкурсних ідей бренду Полтави не реалізована. Полтавщина

На думку дизайнера, економити гроші на розробці бренду не варто, бо він не працюватиме, якщо пропустити важливі деталі. На створення концепції міста потрібно близько двох років, а ще – команду від семи до 15 фахівців, аби зробити дизайн та аналітику, говорить Святослав Келим-Золотайко. Обійдеться це в Україні від 20 тисяч до 100 тисяч доларів.

«Бренд можна порівняти із тим, як на підприємстві купують станок. Підприємець це робить, бо розуміє, що він принесе гроші. Але якщо немає у підприємства маркетингу, то хто купуватиме ті товари, які виробить цей станок? Із брендом так само. Можна створити хорошу інфраструктуру, люб’язне обслуговування, гарні хостели та готелі. Але якщо ніде про це не розкажемо, то ніхто, окрім полтавців, цього не знатиме», – каже дизайнер Святослав Келим-Золотайко.

Створити бренд Полтави намагалися 2019-го. Тоді влаштували громадські обговорення. А 2020-го у міськраді представили можливі проєкти брендів, але не реалізували жоден, бо переможця не затвердили.

Більше за темою можна послухати у подкасті Суспільного «Полтава для людей».

На початок